Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Srdcervoucí pohřeb Františka Nedvěda obrazem: Zdrcený bratr Jan se zhroutil v autě

Zdroj: Martin Procházka pro eXtra
+ Dalších 10 fotografií
Smutek

V pražských Strašnicích dnes proběhl pohřeb oblíbeného písničkáře Františka Nedvěda (†73). Dorazil na něj i bratr Jan, se kterým se muzikant stihl před smrtí usmířit. 

Na pohřeb dorazil i zdrcený bratr Jan

Manželka Marie se neubránila slzám. Pláče nejen ona, ale i celý český country svět. Lidé přišli o svou písničkářskou legendu. Dnes proběhl pohřeb zpěváka Františka Nedvěda (†73), který minulý víkend prohrál boj s rakovinou plic.

Na obřad dorazil i bratr Jan, který se s Františkem stihl ještě před smrtí usmířit. Jan působil zdrceně, utěšovala ho jeho o 35 let mladší Pavlínka, která jej hladila po ruce. Jenže zřejmě ani Pavlínčina podpora nepomohla, Jan se po obřadu zhroutil v autě.

Stánků ani Růže z papíru se lidé nedočkali. Muzikantovi sklíčení synové Vojta a Franta, kteří měli pohřeb v režii, se je rozhodli vynechat, protože by pak tyto písně nedokázali dál hrát lidem.


U rakve stála kytara

Syn Vojtěch (44) je na pohřbu slyšet nechce. Sám by je pak už nedokázal hrát naživo před publikem, smrt otce ho zdrtila. "Nejsem ze železa," pronesl. Během pohřbu však zazněla píseň Ascalona.

"Milujeme tě z celého srdce a nezapomeneme. Navždy zůstaneš v našich srdcích," pronesli Nedvědovi synové v slzách s maminkou Marií, která se o Františka starala i v jeho nejtěžších chvílích, kdy se mu vrátila rakovina plic.

Na poslední rozloučení mnoho známých osobností nedorazilo, se zpěvákem se ale přišla rozloučit velká spousta fanoušků. Před rakví stála vedle květin symbolicky i kytara.


Související články

Další články