Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Srdcervoucí báseň o 12 obětech z autobusu smrti: Mami, neplač, je mi jen trochu zima…

Zdroj: reprofoto Topky.sk, Facebook
+ Dalších 13 fotografií
Autobus smrti
Pozůstalí se od soboty loučí s milovanými, kteří zahynuli při neštěstí u slovenské Nitry. Srážku plného autobusu s náklaďákem nepřežilo 12 lidí, z toho 9 pocházelo z obce Kolíňany. Právě tam se o víkendu objevila dojemná báseň, která vhání slzy do očí.

Smutek ze středečního neštěstí je na Slovensku stále silný, bolest ze ztráty milovaných jen tak neutichne. Srážku autobusu s kamionem na silnici u Nitry nepřežilo 12 lidí, mnoho obětí byly ještě nezletilé děti.

Všem zahynulým i pozůstalým je věnovaná srdcervoucí báseň, jež se o víkendu objevila v obci Kolíňany. Upozornil na ni portál topky.sk, přinášíme její překlad:

Mami, prosím neplač, už mě nic nebolí. Je mi jen trochu zima, vždyť už mě víckrát neobejmeš.

Mami, odpusť mi, prosím, jestli jsem Tě někdy ranil. Věř mi, nebylo to schválně, vždyť Tebe mám nejraději.

Mami, řekni tátovi, že mu za všechno děkuji, za všechny jeho dobré rady, i proto jsem lepší člověk.

Mami, tati, už nesmutněte, vždyť tady s Vámi budu navěky. A večer, když na oblohu pohlédnete, budu tím, čím jsem vždy byl – Vaše malá hvězdička.

Rodiny a kamarádi dávají sbohem

Z obce Kolíňany pocházelo 9 z 12 obětí tragédie. V sobotu se pozůstalí rozloučili s Marianou (†21) a Alexem (†16), o den později s Barborou (†70) a Alenou (†57). Poslední sbohem manželům Dušanovi (†42) a Adriáně (†40), po nichž zůstaly dvě mladičké dcery, dají v pondělí, v úterý má pohřeb Erika (†45). Dosud není známo, kdy se rodina rozloučí s Ladislavem (†63).

Slzy v neděli tekly proudem i v obci Jelenec, kde bydlely tři kamarádky Denisa (†17), Natálka (†15) a Veronika (†17).

V pátek byl na Slovensku státní smutek, lidé se ale rozhodli rodinám obětí pomoct i finančně. Uspořádali sbírku a zde může přispět úplně každý. Do 16. prosince chtějí vybrat 75 tisíc eur, tedy bezmála dva miliony korun, které pak poputují pozůstalým. Do pondělí 18. listopadu už se lidé složili na milion a půl korun.

Související články

Další články