Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Srdcem jsem stále Evík, hlásí Kretschmerová: V muzikálu Slunce, seno ale hraje Kelišovou

+ Další 4 fotografie

Herečku Jaroslavu Kretschmerovou (66) si všichni pamatují jako Evíka z kultovní trilogie režiséra Zdeňka Trošky (69). V sérii Slunce, seno ztvárnila nezapomenutelnou hubatou sekretářku, a to už téměř před čtyřiceti lety! Místo ve scénáři se pro ni našlo i ve stejnojmenném muzikálu Ondřeje Brzobohatého. Jaroslava se tentokrát představí jako Kelišová, ale jak sama přiznává v rozhovoru pro eXtra.cz, "srdcem jsem stále Evík". Kdo po ní zdědil roli? 

Fanoušci legendární trilogie Zdeňka Trošky mohou jásat. Oblíbené hlášky, herci a filmové postavy se vrací, diváci se tak zase budou moci podívat do Hoštic, kde se kultovní komedie odehrává. Tentokrát však v trochu jiném podání, a to v muzikálu Slunce, seno, jahody Ondřeje Brzobohatého

Kretschmerová: Srdcem stále Evík

V muzikálu se opět objeví i řada stejných herců jako v roce 1983, kdy padla první klapka legendárního snímku. A samozřejmě, že nebude chybět ani oblíbená herečka Jaroslava Kretschmerová.

Ta redakci eXtra.cz poskytla rozhovor v rámci slavnostní premiéry. Jak si představení na pódiu užila a co říká na svou novou roli? "Diváci byli skvělí. Když jsem pak viděla, že je tady i Zdeněk, tak jsme hráli jen pro něj," poukázala na Zdeňka Trošku, podle jehož původního díla byl námět na muzikál vytvořen. I on výsledek hodnotí velmi kladně!

V remake verzi převzala roli drbny Kelišové. "S Keliškou jsem se moc neznala. Musím ji nastudovat, musím si ty filmy prohlídnout. Srdcem jsem pořád Evík spíš," směje se herečka v rozhovoru. Kdo po ní zdědil roli hubaté sekretářky, která jako divá naháněla Béďu? Do Evíka se převtělí herečky Kristýna Daňhelová a Anna Vopletalová. Jejich výkony bývalá představitelka této role velmi chválí. "Když jsem viděla, jak jsou roztomilý, jedna je lepší než druhá. Moc hezky tancují, zpívají," sdělila v rozhovoru pro eXtra.cz.

Od prvního dílu nestárnoucího snímku Slunce, seno, jahody, který i nadále baví lidi napříč generacemi, uběhlo téměř 40 let! Jak se za téměř čtyři dekády herci změnili? Podívejte se v článku, který jsme pro vás v minulosti připravili!

Celý rozhovor s novou představitelkou Kelišové najdete v náhledovém videu!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy