Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Srdce nehasnou: Jak Charlotte Gottová (13) prožívala natáčení duetu s milovaným tátou

Srdce nehasnou: Jak Charlotte Gottová (13) prožívala natáčení duetu s milovaným tátou
Zdroj: youtube
+ Dalších 10 fotografií
ROZLOUČENÍ
Když na jaře letošního roku probíhalo natáčení videoklipu k songu Srdce nehasnou, v němž se Karel Gott (†80) neuvěřitelně dojemně loučil s rozkošnou dcerou Charlotte Ellou Gottovou (13), jíž předával rady, co dál, až tu nebude, nikdo netušil, jak rychle písnička nabude na naléhavosti. Jak na natáčení s Mistrem i jeho dcerou vzpomíná režisér Gottovy možná nejsilnější písničky?

Kdo si v květnu letošního roku 2019 písničku pustil, toho muselo mrazit. Zpěvák se tam zcela nepokrytě loučil, naznačoval, že už tu dlouho nebude, že je ale třeba předat své malé holčičce poselství od odcházejícího otce. Málokomu zůstalo oko suché, božský Karel nás v podstatě připravoval na období, co bude, až tu nebude. Během pár dnů měl videoklip deset milionů zhlédnutí, za čtyřiadvacet hodin po zpěvákově úmrtí přibyly další tři miliony, celkem má nyní přes šestnáct milionů přehrání.

Karel byl kouzelný

Jak se vůbec natáčelo?

„Že točíme poslední video Karla Gotta, to jsme netušili. Ale vážil jsem si toho, že s ním mohu pracovat. Kéž by se všichni na place chovali jako on! Byl to absolutní profík. Karel přišel, na všechny se usmíval, byl milý, připravený, hodný a skvělý. Přesně tak, jak ho všichni lidé v Česku vnímali, tak se choval i ve skutečnosti. Bylo to vlastně kouzelné,“ svěřil se eXtra.cz režisér videoklipu Janek Cingroš.

Natáčení bylo rozděleno na tři krátké časové úseky ve třech dnech. Jeden den se snímalo venku (černobílé záběry se pak promítaly za dvojici v interiéru), pak v divadle a nakonec v parku u zámečku v pražské Troji.

„Snažili jsme se ho samozřejmě šetřit, přece jenom šlo o téměř osmdesátiletého pána po nemoci. Divadlo jsme připravovali od rána, světla a podobně, a když pan Gott přišel, bylo už vše hotové. Původně s námi mohl být dvě hodiny, nakonec jsme spolu strávili o půl hodiny déle, šestkrát sjeli písničku a bylo hotovo,“ řekl eXtra.cz Cingroš

Po tátovi

Charlottka přišla na natáčení velmi dobře připravená. Samozřejmě jí hodně záleželo na tom, aby dobře vypadala, Ještě předtím jsme dokonce s kostymérkou byli na Bertramce vybírat oblečení. Všiml jsem si, že se asi od táty naučila, jak je podstatné odvést profesionálně práci. I když to je v podstatě malá holka, tak přestože nesouhlasila s nějakým oblečením, brala to hrozně sportovně, jako součást práce, kdy se natáčí společná věc a je důležitější výsledek a ne to, jak ona konkrétně je spokojená. Měla perfektní přístup,“ chválil mladičkou zpěvačku režisér. Charlotte se svou výraznou podobou tatínkovi a její krásný hlásek byly ostatně po Mistrově poselství to hlavní, co diváky chytlo nejvíc za srdce.

„Na natáčení panovala dobrá nálada a pohoda. Bylo to moc příjemné. U nás na place je to ale vždy v klidu, na nikoho se nekřičí. Budu na to moc rád vzpomínat,“ dodal Cingroš.

Píseň dostal za úkol složit Richard Krajčo (42), ten ale k realizaci přizval řadu kolegů. Vzniklo tak dílo, které se i podle odborníků zařadí mezi nejslavnější šlágry z Gottovy více než šedesátileté kariéry.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy