Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vít Starý koronavirus Počasí Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Srdce nehasnou: Co se děje s kouzelným duetem otce a dcery po úmrtí Karla Gotta

Zdroj: reprofoto Youtube
+ Dalších 11 fotografií
LEGENDA
Nad smrtí Karla Gotta (†80) netruchlí jen ti, co ho obdivovali celá desetiletí, ale i ti nejmenší. Jeho mrazivé loučení s dcerou i fanoušky Srdce nehasnou se nejenže stalo absolutním hitem českého internetu, navíc inspirovalo i protřelé hráče počítačových multiplayerových her a i v hodinách hudebky na základních školách je už song jako doma.

Na sociálních sítích se například šíří video s interpretací písničky od skupiny zhruba desetiletých holek a kluků z brněnské mezinárodní školy. Hitem je také u ještě menších dětí ve dvoutřídce na Slovácku, které svou interpretaci sdílely na internetu.

Měl srdce

„Písnička je o tom, že už stárne ten čas a že za chvilku už tady nebude,“ říká jedna z holčiček. „Líbilo se mi, jak byl Karel Gott hodný, jak měl velké srdce a jak zpíval,“ říká další škvrně. „Ještě je hodně dobré, že moc nepil a nekouřil,“ všiml si jeden z žáčků.

Je roztomilé poslouchat dětské hlásky zpívat o něčem, z čeho ještě zdaleka nemohou mít rozum (jen ať si dětskou nevinnost zachovají co nejdéle), nicméně když písničku slyší už měsíce ze všech stran, není se jim co divit, že si ji také oblíbily.

Finále mistrovství her

Mnohem překvapivější je, že na nedávném českém mistrovství republiky v hraní počítačových her se až do finále turnaje o nejlepší hráče hry LOL (League of Legends) dostal i tým, který si „půjčil“ jméno z názvu písničky Karla Gotta (†80). Mezi týmy s anglickými jmény byl tým Srdce nehasnou jako zjevení, za stříbrné místo si parta pěti kluků dokonce vydělala patnáct tisíc korun.

Je docela zajímavé vidět, jak Gottův odchod zasáhl i odvětví, s kterými neměl vůbec nic společného, a že se jeho odkaz dotýká i té nejmladší generace.

Související články

Další články