Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Srdce na pravém místě: Eliška Bučková po tornádu se vydala na pomoc

Eliška Bučková je velmi pohledná dívka.
Zdroj: Profimedia.cz
KATASTROFA

Česko ve čtvrtek zasáhly mocné přírodní živly; na Hodonínsku a Břeclavsku pustošily obydlí místních a bohužel jich minimálně také pět připravily o život. Velký strach o své blízké měla i Eliška Bučková (31).

Eliška Bučková o masakru

Vítězka České Miss 2008 pochází ze Strážnice, která je od tornádem zdevastované obce Hrušky zhruba šedesát kilometrů daleko. I okolní obce ale prý dostaly pořádně zabrat.

„Všichni jsou doma naštěstí v pořádku, i příbuzní. Strážnici to jen tak tak minulo. U nás je jen voda ve sklepě. Ale v okolních vesnicích je to masakr,“ řekla eXtra.cz modelka Eliška Bučková.

Pomoc v nouzi

„Všichni okolo se mobilizují kvůli pomoci. Chtěla jsem jet dnes, ale protože jsou uzavřené dálnice, projížděla bych přímo okolo obce Hrušky, tak pojedu až zítra ráno. Pak uvidím, v čem bude třeba nejvíce pomoci,“ rozhodla se přiložit ruku k dílu.

„Největší problém teď bude ubytování a základní potřeby. Přišli o domovy. Teď se vracejí i lidé z dovolených, kteří přitom už nemají střechu nad hlavou. Je to hrozné,“ dodala šokovaná Bučková, které naštěstí nestačí jen lajkíčky na Instagramu, ale sama se aktivně zapojí.

Neštěstí

Zřejmě nejhorší noc v životě za sebou mají někteří obyvatelé Hrušek na Břeclavsku, kde žije přibližně 1600 lidí.

Šílené tornádo, které se obcí Hrušky prohnalo, zničilo zhruba třetinu městyse a tamní domy bude pravděpodobně nutné zbourat.

Zbyly z nich jen obvodové zdi bez oken a střech. Zničené střechy má většina domů, pouze 15 procent zůstalo bez újmy, řekl ČTK místostarosta Hrušek Marek Babisz.

Místní lidé od rána pracují na úklidu, do nejvíce postižené části se ale nedostanou, musí počkat na kontrolu statika.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy