Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Srdce má sevřené strachy. Tahle kráska drží fotbalistu Kúdelu nad vodou

Srdce má sevřené strachy. Tahle kráska drží fotbalistu Kúdelu nad vodou
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Fotbal
Zatímco většina českých fotbalistů se obvykle nemůže dočkat, až si zahrají na Ostrovech, pro obránce pražské Slavie Ondřeje Kúdelu nejspíš nejde o nic příjemného. Kvůli nařčení z rasistické urážky, kterou měl Kúdela údajně počastovat hráče skotských Rangers Glena Kamaru, českému hráči řada ostrovních fanoušků vyhrožuje násilím. Proto nebylo jasné, zda Kúdela s národním týmem vůbec odletí k dnešnímu zápasu do Walesu. Nakonec se tak ale přece jen stalo, i když pro slávistu nepůjde o příjemný pobyt. A co teprve musí říkat jeho přítelkyně Markéta, která má o svého partnera jistojistě strach...

Dlouho nebylo jasné, zda slávista Ondřej Kúdela odletí s reprezentací k úternímu k kvalifikačnímu duelu ve Walesu. Na pražského hráče totiž v posledních dnech kvůli údajné rasistické urážce směřovala nejen vlna kritiky od ostrovních médií, ale také řada výhrůžek od tamních fanoušků. "Jestli se tu ještě někdy ukážeš, čeká tě peklo, ty zkvenej rasisto," napsal jeden z ostrovních fotbalových fanoušků.

Není tak divu, že měl Kúdelův klub po vypjatém pohárovém duelu s Glasgow Rangers o svého hráče obavy a nechtěl ho pustit s reprezentací do Walesu. Nakonec se ale vedení FAČR s pražským klubem dohodlo a obránce na kvalifikační zápas přece jen odcestoval. Pravděpodobně se ale výprava neobešla bez ochranky. „Nebudeme specifikovat bezpečnostní opatření, postupujeme ve shodě s přáním hráče," vyjádřil se k situaci pro sport.cz kouč nároďáku Jaroslav Šilhavý.

Obavy z napadení

O tom, že na Ostrovech umějí být horkokrevní, se už Slavie podle všeho přesvědčila po zápase evropské ligy s Rangers, kdy hráči skotského klubu Kúdelu údajně napadli v šatně. Riziko nějakého dalšího incidentu, například právě ze strany fanoušků, tak není vyloučeno. I proto musí jít o pořádně ožehavé chvíle nejen pro Kúdelu, ale i pro jeho partnerku Markétu.

Té koronavirová opatření nedovolila odcestovat s partnerem do Walesu, aby mu mohla fandit přímo na stadionu, a tak musela zůstat doma. Příjemné chvilky to pro ni nejspíš ale nebudou, protože při tom všem, co se v poslední době kolem její lásky semlelo, musí trnout hrůzou, aby vše dobře dopadlo a obavy o Kúdelovo zdraví byly jen plané. Přece jen se nestává často, aby klub nechtěl hráče pustit na reprezentační utkání kvůli obavám z napadení.

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy