Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Srdce Angeliky puká žalem: Den po 93. narozeninách zemřel její Joffrey

Zdroj: koláž eXtra
+ Další 4 fotografie
smrt
Robert Hossein zazářil v kultovních filmech o Angelice a pouhý den po svých 93. narozeninách zemřel. S odvoláním na jeho manželku o tom dnes informovala agentura AFP. Mnoho žen Hosseinovi padalo k nohám, samotná představitelka Angeliky mu však nepodlehla, přesto je ztrátou svého hereckého kolegy zdrcená.

Ve věku 93 let dnes zemřel francouzský režisér a herec Robert Hossein. S odvoláním na jeho manželku o tom informovala agentura AFP. V Česku je Hossein nejvíce známý jako hrabě Joffrey de Peyrac ze série filmů o Angelice, kde si zahrál po boku Michèle Mercier.

Podle své třetí ženy Candice Patou zemřel Hossein dnes ráno v nemocnici, kde byl kvůli „problému s dýcháním“. Třiadevadesáté narozeniny oslavil teprve ve středu.

Podmanivý hrabě de Peyrac

Hossein se narodil roce 1927 v Paříži jako Robert Hosseinoff. Jeho otcem byl skladatel ázerbájdžánského původu a matkou komediální herečka pocházející z Ukrajiny. Už v mládí začal navštěvovat herecké kurzy. Nejprve hrál divadlo, v 21 letech debutoval i ve filmu. Kromě herectví se později věnoval také divadelní a filmové režii.

Zahrál si například ve snímcích Hudba (1967), Zakázaní kněží (1973), Profesionál (1981) nebo Muž a jeho pes (2009) v hlavní roli s Jeanem-Paulem Belmondem.

Hosseinovou nejslavnější rolí ale zůstává podmanivý hrabě de Peyrac v sérii filmů o Angelice. „Prožil jsem pět let jen s Angelikou. Bylo to šílené. Ztratil jsem svou totožnost. Jak řekla má žena, můžeš natočit třeba sto filmů, ale na tvém hrobě bude jen busta Peyraca i s jeho jizvou,“ řekl před lety Hossein o své nejznámější postavě.

Se třemi manželkami měl Hossein čtyři syny. V 50. letech byla jeho první ženou slavná herečka ruského původu Marina Vlady.

Související články

Další články