Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Srážka v Českém Brodě: "Tam stojí vlak!" Vteřiny před katastrofou zachytila policejní kamera

Srážka v Českém Brodě: "Tam stojí vlak!" Vteřiny před katastrofou zachytila policejní kamera
Zdroj: Facebook
+ Dalších 10 fotografií
Mrazivé záběry
Průběh vlakové srážky v Českém Brodě zaznamenala kamera policejní hlídky. Ta projížděla podél tratě v momentě, kdy na ní naboural osobní vlak do nákladního. Něštěstí si vyžádalo jednu oběť a přes třicet zraněných. Záznam zvěřejněný na sociálních sítích obsahuje i hlasitou ránu z nárazu.

"Ale tam stojí vlak!" přerušil jeden ze dvou strážníků ticho v autě, když projížděli podél tratě. V ten moment se tam totiž prohnal osobní vlak, který mířil směrem na odstavené nákladní vagony. "Ubrzdil to asi..." zadoufal ten samý policista, když vlak zmizel ze záběru kamery.

Náhle se ozvala hlasitá rána. "Je tam!" konstatoval druhý strážník a okamžitě začal otáčet auto. Na místo dojeli prakticky ihned po nehodě. „Byli to právě oni, kteří uvolnili dveře a zahájili evakuaci lidí z nabouraného vlaku. Strážníci též do příjezdu záchranářů a hasičů podávali lidem první pomoc,“ napsal k videu, které se objevilo na facebookových stránkách Českého Brodu, starosta Jakub Nekolný.

Starosta také ocenil jejich pohotovou reakci. "Bez jejich práce by újma na zdraví cestujících mohla být daleko větší!" přidal k příspěvku Nekolný a na závěr upozornil, že video obsahuje sprosté výrazy, které pramenily z šokující situace.

Strojvůdce náraz nepřežil

Ke srážce osobního vlaku City Elephant s nákladní soupravou došlo v úterý ve večerních hodinách. Na místo dorazily desítky hasičů a záchranářů, kteří ošetřovali zraněné. Hasiči následně ze zdemolované kabiny vyprostili tělo strojvůdce, kterého se už nepodařilo zachránit.

Od začátku měsíce se jednalo o několikátou srážku vlaků. Ta první u Perninku na Karlovarsku si vyžádala dva životy a několik desítek zraněných. Pár dní před neštěstím na Českobrodsku se střetly dva vlaky i v Praze. Tam naštěstí k žádnému úmrtí nedošlo.

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy