Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Srazil k zemi sebevražedného atentátníka a zaplatil za to životem. Seznamte se se skutečným hrdinou!

Adel Termos zachránil nespočet životů.
+ Další fotografie
Desítky a možná i stovky lidí jsou stále naživu jen díky muži, do jehož tváře se nyní díváte. Bez ohledu na své bezpečí se totiž vrhl na sebevražedného atentátníka, který mířil do blízké mešity.

Teroristé nezaútočili v minulém týdnu pouze na Paříž. Při atentátu v Bejrútu, ke kterému se už ve čtvrtek přihlásil Islámský stát, zemřelo 44 osob a přes 200 jich bylo zraněno. Jenže nebýt hrdinství Adela Termose, číslo obětí mohlo být ještě daleko vyšší.

Libanonec byl na procházce se svou dcerou, když si všiml, že se ke srocenému davu poblíž místa prvního výbuchu blíží druhý útočník. Ve zlomku sekundy se k němu rozběhl a srazil ho k zemi. Sebevražedný atentátník bohužel stihl nálož odpálit a Adel zemřel.

„Je mnoho, mnoho rodin, pravděpodobně stovky, které jsou díky jeho oběti kompletní. Dnes v noci opustil Adel společně se svou dcerou tento svět. Jejich odkaz ale bude žít navždy,“ napsala na svůj blog Bejrúťanka Elie Fares.

Zda opravdu zemřela i Adelova dcera, se zatím nepodařilo s určitostí zjistit.

„Jsou to lidé bez svědomí. Ať se jim stane něco horšího než nám,“ uvedl v slzách hrdinův bratranec Nazmiyeh Tarif.

Mohlo by vás zajímat

Další články