Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Sprchujete se každý den? Tak s tím okamžitě přestaňte. Škodí to totiž vašemu zdraví!

Sprchujete se každý den?
Zdroj: profimedia.cz
Každý z nás se sprchuje minimálně jednou za den. Zbavíme se tak potu a pachu za celý den a do peřin uleháme čistí a voňaví. Jenže pokud si myslíte, že vám za to vaše tělo poděkuje, tak se mýlíte. Podle odborníků může pravidelné mytí spíše škodit.

Člověk, který dodržuje všechny správné hygienické návyky, se pravidelně sprchuje, koupe a umývá si celé tělo. Většina z nás to bere automaticky a nepřemýšlíme nad tím. Unavenému tělo může prospět horká koupel, po ránu studená voda na otužení také není úplně od věci.

Jenže podle lékařky Elaine Larson bychom to s tou hygienou rozhodně neměli přehánět. Koupání našemu tělu neprospívá zrovna tak, jak si myslíme. „Lidé si často myslí, že pro dodržování správné hygieny je potřeba osprchovat se každý den. Z pohledu bakteriologického to tak ale není,“ říká Larson.

Podle lékařky prý horká voda a různé gely způsobují popraskání pokožky a pak se nám začnou v těle množit bakterie. Sprchováním se sice zbavíte zápachu a potu, ale pokud se chcete chránit před nemocemi, stačí, když si budete pravidelně mýt ruce.

S jejím názorem se ztotožňuje lékař z Univerzity George Washingtona. „Důležité je, abyste si umyli podpaží, zadek a rozkrok. Zbytek těla není třeba mýt tolik,“ říká C. Brandon Mitchell.

Člověku prý postačí, když se pořádně vydrhne maximálně 2× týdně. Rozhodně by k tomu neměl používat různé speciální gely a mléka, ale postačí pouze obyčejné mýdlo. Tak co na to říkáte, budete se mýt jenom dva dny v týdnu?

Související články

Další články