Člověk, který dodržuje všechny správné hygienické návyky, se pravidelně sprchuje, koupe a umývá si celé tělo. Většina z nás to bere automaticky a nepřemýšlíme nad tím. Unavenému tělo může prospět horká koupel, po ránu studená voda na otužení také není úplně od věci.

Jenže podle lékařky Elaine Larson bychom to s tou hygienou rozhodně neměli přehánět. Koupání našemu tělu neprospívá zrovna tak, jak si myslíme. „Lidé si často myslí, že pro dodržování správné hygieny je potřeba osprchovat se každý den. Z pohledu bakteriologického to tak ale není,“ říká Larson.

Podle lékařky prý horká voda a různé gely způsobují popraskání pokožky a pak se nám začnou v těle množit bakterie. Sprchováním se sice zbavíte zápachu a potu, ale pokud se chcete chránit před nemocemi, stačí, když si budete pravidelně mýt ruce.

S jejím názorem se ztotožňuje lékař z Univerzity George Washingtona. „Důležité je, abyste si umyli podpaží, zadek a rozkrok. Zbytek těla není třeba mýt tolik,“ říká C. Brandon Mitchell.

Člověku prý postačí, když se pořádně vydrhne maximálně 2× týdně. Rozhodně by k tomu neměl používat různé speciální gely a mléka, ale postačí pouze obyčejné mýdlo. Tak co na to říkáte, budete se mýt jenom dva dny v týdnu?