Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Správný pomocník nejen v kuchyni. I s úklidem pomůže. Je to citron!

Citron. Velký pomocník nejen při vaření.
Zářivě žlutý citron. Ovoce, které používáme takřka denně v kuchyni při vaření. Co však zkusit tento citrus i trochu jinak? Pomůže vám s celou domácností!

Citron. Krásně žlutý plod, který využívá celá populace pro svoje vitaminy a další prospěšné látky převážně vnitřně. Věděli jste, že tento malý citrus je takový velký zázrak? Všichni ho dáváme do čaje, vodu nám skvěle osvěží. Kuřecí řízek krásně pokapaný citronem nám také na našem stole nesmí chybět. Prostě se nemůžeme bez citronu obejít. A do našeho života patří na plné čáře.

Jak však toto ovoce využít nejen v kuchyni, ale vlastně v celém našem bytě? A vymačkat z něj veškerou blahodárnou šťávu? Je to velmi jednoduché!

SVĚŽÍ VZDUCH Ukrojte si několik plátků citronu, které vložíte do misky. Pak jen stačí zalít vlažnou vodou. A osvěžovač vzduchu je na světě! Misku dejte na libovolné místo v bytě. Po chvilce ucítíte svěžest a příjemnou citronovou vůni po celém pokoji. Je to tak jednoduché a levné! Navíc nebudete vdechovat různé chemikálie, které jsou zdraví škodlivé.

NA MYTÍ NÁDOBÍ Každému se určitě stane, že mu dojde přípravek na mytí nádobí. A zrovna v době, kdy je už zavřený obchod. A co teď s tím? Na pomoc vám přijde tento citrus. Stačí vymačkaný citron smíchat s jedlou sodou. A můžete umývat. Další výhodou je, že vaše ruce budou krásně vonět.

ZACHOVÁNÍ ČERSTVOSTI Všichni to známe. Nakrájíte si kus jablka a další kousky nedojíte. Jenže ten vám na vzduchu brzy zhnědne. Stačí když ovoce potřete citronovou šťávou, čímž zabráníte rychlému procesu oxidace. Tento trik můžete použít i na brambory, které pak dlouho vydrží.

SKVRNY OD TVRDÉ VODY Postup je úplně stejný jako při výrobě domácího čističe nádobí. Citron a jedlá soda. Těmito spojenci získáte nadvládu nad zaschlými kapkami od vody. Skleněné dveře od sprchy se budou krásně lesknout.

KRÁSNÉ RUCE Čisté a upravené ruce jsou základ. V dobách mrazu, kdy je pokožka náchylnější, je důležitý peeling. K tomu vám pomůže citronová kůra. Navíc kůra také vybělí nehty. Jako poslední krok ke krásným rukám přidejte k nastrouhané kůře z citronu olivový olej a cukr. Z těchto ingrediencí vznikne jemná pasta. Pastu můžete používat několikrát týdně na ruce či na jiné části těla. Vaše pokožka pak bude božsky hebká!

Související články

Další články