Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Spravedlnost pro utýraného Marečka: Pro chlapce zapalují svíčku, vraha už zatratili

Spravedlnost pro utýraného Marečka: Pro chlapce zapalují svíčku, vraha už zatratili
Zdroj: Facebook - Marečkův strom života
+ Dalších 38 fotografií
Mareček z Loun
Lidé pro utýraného Marečka z Loun přichystali rozloučení. Pohřeb v bílé rakvi pro jeho vraha Josefa Kuču jim totiž připadal příliš vyhrocený. Rozhodli se tak tříletému chlapci napsat vzkazy do nebe a zapálit pro něj svíčku u jeho pomníčku. O vrahovi už nechtějí lidé ani slyšet, matku ale stále rozebírají a netrpělivě čekají na její soud.

Po honosném pohřbu vraha Josefa Kuči (†22) se lidé na sociálních sítích začali bouřit. Podle jejich komentářů by lidé bílou rakev nejraději zapálili. Některým nepřijde fér, že odporný tyran byl pohřben farářem a jeho oběť Mareček se žádného důstojného smutečního obřadu nedočkal. "Mareček má jen pomníček. Pohřbený nikde není. Byl jen zpopelněn a někde rozsypán," informovala jedna z žen na sociálních sítích.

Posílají vzkazy do nebe

Na tyrana chtějí lidé zapomenout. Veškerou svou pozornost chtějí věnovat už jen utýranému Marečkovi Posílají mu proto dojemné vzkazy do nebe. "Byl jsi jen o tři měsíce mladší, než můj syn. Je neuvěřitelné, co ti udělali zlatíčko. Mé tři děti ti posílají do nebíčka moc pusinek," napsala jedna z maminek. Někteří se přiznali, že doma kvůli chlapci pláčou a zapalují svíčky.

Na jeho počest také někteří vyšli k Marečkovu stromu života. Ten byl zasazen skupinou lidí na květinové louce v Lounech, aby se na umučeného chlapečka nikdy nezapomnělo.

Matku stále odsuzují

Teprve tříletý Mareček byl sprchován studenou vodou, fackován nebo pálen cigaretami. Nalezen byl mrtvý v postýlce. Poté co byl Josef Kuča odsouzen k odnětí svobody po dobu 22 let, spáchal ve věznici s nejvyšší ostrahou sebevraždu. Soud nyní čeká i chlapcovu matku Simonu T., která je podle některých lidí znovu těhotná. Tu na sociálních sítích lidé odsuzují možná ještě více, než vraha. Matka totiž svého malého syna nebránila. Naopak ho nechala utýrat k smrti.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy