Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Spouští se systém CovidPass: Je to efektivní nástroj pro boj s nákazou, říká Prymula

Spouští se systém CovidPass: Je to efektivní nástroj pro boj s nákazou, říká Prymula
Zdroj: CovidPass
+ Další fotografie
koronavirus
Konec epidemie koronaviru je nadohled, ale ještě nemáme úplně vyhráno. Společnost CovidPass s.r.o. se proto rozhodla vytvořit unikátní systém řešení pandemických situací. Nově spuštěný systém pomůže lidem s prováděním testů na Covid-19, validním prokazováním se bezinfekčností a poskytne veškeré aktuální informace o případných platných opatřeních týkajících se jak České republiky, tak i zahraničí. Všechno tak bude na jednom místě.

Navíc se lidé nemusí nového systému bát, žádným způsobem je systém nesleduje. „CovidPass je pro všechny zájemce zdarma a v současné době mají k dispozici systém pracující na webovém rozhraní. V brzké době bude ke stažení také aplikace pro všechny operační systémy smart mobilů. Již nyní ale mohou uživatelé i v mobilních telefonech naplno využívat všechny funkce systému,“ říká Marek Pavlas, jednatel společnosti Covidpass s.r.o.

Ten také dodává, že společnost intenzivně pracuje na rozšiřování sítě odběrných míst a laboratorních kapacit tak, aby si uživatelé mohli zvolit pro ně nejbližší a jim nejvíce vyhovující.

Zapojení chytrých nástrojů

„Velmi oceňuji úsilí a iniciativu české společnosti Covidpass s.r.o. Její systém vnímám jako důležitý a efektivní nástroj pro boj s nákazou Covid-19. Pro budoucnost, a stejně tak před hrozbou druhé vlny, je klíčové zapojit všechny chytré nástroje, které sníží riziko přenosu nákazy a umožní chod společnosti i státu bez drastických opatření. Tím je myšlena například úplná karanténa a podobně. Jsem přesvědčen, že pro boj s virovými nákazami je potřeba takového de facto imunitního pasu zcela klíčová,“ vysvětluje prof. MUDr. Roman Prymula, CSc., Ph.D., vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví.

Společnost CovidPass s.r.o. připravila unikátní komplexní nástroj CovidPass s cílem maximálně zjednodušit život celé společnosti v dobách šíření nového koronaviru nebo podobné přenosné nákazy. CovidPass má potenciál vytvořit mezinárodní standard pro proces testování a následné prokazování výsledků, umí pomoci s výběrem bezpečné destinace nebo i pomoci s otestováním v případě návštěvy rizikové destinace.

Eliminace omezení

CovidPass je propracovaný produkt, který je potřebný jednak v současné době, kdy se stále objevují nová ohniska nákazy, a kromě toho i v budoucnu. A to jako kompletně připravený nástroj, jehož prostřednictvím se společnost dokáže pandemiím bránit způsoby odpovídajícími 21. století a eliminovat tak bezprecedentní omezení a s nimi spojené negativní dopady včetně ekonomických.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy