Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Sportovní rozloučení s tátou (†56) Hrdličky: Dojemná slova zdrceného Michala

Poslední rozloučení s Václavem Hrdličkou je plné slz.
Zdroj: eXtra.cz, Instagram
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
Zdrcení synové a dcera, příbuzní a další hosté se dnes sjeli do Vestce u Prahy, kde se koná sportovní rozloučení s Václavem Hrdličkou (†56). Tatínek známého moderátora Michala Hrdličky (29) podlehl krátce po synově svatbě s Karolínou Plíškovou zákeřné nemoci. Na jeho počest se hraje přátelský fotbalový zápas. "Dívá se na nás, góly budou pro něj," řekl Michal.

Smutek ve tváři a všudypřítomná nostalgie. Takový je pohled na hosty rozloučení s někdejším fotbalistou a podnikatelem Václavem Hrdličkou, které se koná na fotbalovém hřišti ve Vestci u Prahy. Kromě vdovy Ivany, synů Michala a Tomáše a dcery Terezy přišla i řada významných tváří fotbalové scény současnosti i minulosti.

Na místě je trenér klubu Bohemians Praha Martin Hašek, nový trenér reprezentace Jaroslav Šilhavý nebo sparťanské legendy Jiří Novotný a Horst Siegl a mnozí další. Fotbalovou "bohemku" kromě trenéra zastupuje i legendární hráč Zdeněk Hruška.

Na počest Václava Hrdličky se hraje fotbalový zápas. "Obvykle mluvím rád, ale dnes je to pro mě nesmírně těžké," začal Hrdlička, který držel slzy na krajíčku. "Táta se na nás dívá. Měl rád ofenzivní fotbal, tak snad mu dnes góly tam nahoře udělají radost," pokračoval dojatě.

"Chtěl bych, aby se z toho stala tradice," doufá Michal. Míč vykopla vdova po Hrdličkovi Ivana, jako první skóroval jeho bratr Tomáš. Na hřišti je dokonce i legendární hokejista Tomáš Vlasák. Pietní akci moderuje Michalův kamarád Petr Suchoň, kterého doprovodila manželka, tenistka Klára Koukalová

Nostalgickou atmosféru nechce nikdo narušovat, všichni bedlivě sledují fotbalové utkání. Přesvědčení, že Václav Hrdlička by takové rozloučení ocenil víc než utrápené truchlení, na místě panuje beze zbytku.

Smutná zpráva o smrti známého fotbalisty přišla na začátku září. Michala Hrdličku tehdy zastihla v New Yorku, kde fandil své manželce Karolíně Plíškové Jejich velkolepou svatbu milovaný tatínek ještě stihl.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy