Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Sportovní hry seniorů přilákaly stovky lidí, účastnil se i stříbrný olympionik Imrich Bugár

Zdroj: archiv
+ Dalších 5 fotografií
Sportovní hry seniorů
Už podesáté si lidé mohli přijít zasoutěžit na Sportovní hry seniorů ČR. Na pražský stadion Kotlářka dorazilo okolo 360 aktivních důchodců. U akce podporované sítí lékáren Dr. Max jsme nemohli chybět, kromě jiných jsme mluvili třeba s Imrichem Bugárem, slavným československým olympionikem!

Ve čtvrtek 30. května se na pražském stadionu Kotlářka odehrál sportovní svátek všech lidí v důchodovém věku. Už desátých Sportovních her seniorů ČR se zúčastnilo na 360 starších sportovců. Měli možnost si zasoutěžit v disciplínách jako biatlon, woodball, skok do dálky, slalom, pétanque, nordic walking a dalších.

Akce se konala pod záštitou Milana Hniličky (za ANO), vládního zmocněnce pro sport. „Jsem velkým podporovatelem sportování seniorů. Jsem přesvědčen o tom, že takové akce by měly být uchopeny seriálově, a pevně věřím, že když se nám to dobře podaří uchopit, tak to dostane zelenou,“ doufá Hnilička.

Nechyběl ani Imrich Bugár, stříbrný diskař z olympiády v Moskvě z roku 1980. Ten je z pravidelného konání akce nadšený. „Velice to vítám, vždycky je radost vidět seniory sportovat. Disciplíny se každoročně mění, vloni třeba jezdili na koloběžkách. Baví mě to dávat dohromady a taky sledovat, že z toho mají všichni radost. Někteří chodí od začátku, stejně jako já, a vypadají pořád stejně. Takže jde vidět, že pohyb jim velice prospívá,“ pochvaluje si Bugár.

Kromě sítě lékáren Dr. Max stojí za Sportovními hrami seniorů ČR rovněž Nadace Veolia, jejíž marketingová ředitelka Eva Kučerová má radost, že se akce neustále posouvá k lepšímu. „Sleduji to už několik let, náš nadační fond stál u zrodu těchto her. Ta atmosféra je skvělá, letos tady vidím mnohem víc možností, jak se pobavit. Je to čím dál tím lepší,“ říká Kučerová.

Bugárovi se podpora akce ze strany lékáren Dr. Max líbí, protože nepochybuje o jejich spolehlivosti. „Samozřejmě jsem rád, když do lékárny nemusím, ale když už, tak chodím k Dr. Maxovi. Pokaždé tam najdu to, co potřebuji,“ prozradil stříbrný olympionik. A podobně to má i Hnilička: „Dr. Max je samozřejmě velmi známá značka a je skvělé, že se podílí na takovýchto sportovních akcích. Do lékárny naštěstí ještě moc nechodím, ale když už, tak rozhodně k Dr. Maxovi.“

Ten se coby vládní zmocněnec pro sport hodlá zasadit o to, aby se pohyb Čechů lépe organizoval, což pomůže i akcím, jako jsou Sportovní hry seniorů ČR. „Nejdůležitější úkol, který jsem měl na starosti, byla příprava novely zákona o podpoře sportu, na základě které má vzniknout nová centrální entita pro sport – Národní sportovní agentura. Bude to ústřední správní orgán se samostatnou rozpočtovou kapitolou. V současné chvíli nás čeká navrácení zákona ze Senátu a v příštích dnech se bude hlasovat o vzniku této agentury,“ uzavřel Hnilička.

Související články

Další články