Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Spor Jágra a Voráčka o trenéra reprezentace: Hokejové legendy si posílají drsné vzkazy

Jaromír Jágr a Jakub Voráček jsou na nože.
Zdroj: Profimedia/eXtra.cz - koláž
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
Vyjádření

Situace kolem trenéra národního hokejového mužstva dostala do sporu dvě hokejové legendy. Poté, co se Jakub Voráček ostře ohradil vůči nejednoznačnému vyjádření Českého svazu ledního hokeje k pozici Kariho Jalonena jakožto hlavního trenéra hokejové reprezentace, do sporu se zapojil i Jaromír Jágr. Ten se naopak výkonného výboru svazu v čele s Aloisem Hadamczikem zastal.

Zůstane Kari Jalonen na pozici hlavního trenéra české hokejové reprezentace nebo na jeho místo nastoupí někdo jiný. Otázka, která jedenáct měsíců před Mistrovstvím světa, jež se bude konat v Praze, hýbe českým hokejem.

Po nevydařeném šampionátu v Rize a Tampere, kde české mužstvo obsadilo osmé místo, což je historicky nejhorší výsledek reprezentace, dostal sice generální manažer reprezentace Martin Havlát za úkol, aby do 20. června s Jalonenem a jeho trenérským týmem vytvořil podrobnou zprávu s plány na další sezonu, ta ale výkonný výbor neoslnila. To alespoň vyplývá z vyjádření Aloise Hadamczika.

Voráček nešetří kritikou

“Vzhledem k tomu, že jde o domácí hokejové mistrovství světa, což je pro české sportovní fanoušky největší akce roku 2024, nechceme se unáhlit a chceme učinit to nejlepší a nejsmysluplnější rozhodnutí,” uvedl za výkonný výbor prezident českého hokeje Alois Hadamczik v oficiálním prohlášení.

A právě toto vyjádření rozčílilo nejen Jakuba Voráčka, který se svou kritikou neotálel. A hokejové bafuňáře rozhodně nešetřil. “Ty krávo, to je komedie!” rozčílil se Voráček na Twitteru, který pak pro iSport.cz svá slova dovysvětlil. "Není přece tak složitý říct Karimu: Díky, ale končíš, ne? Proč ty zbytečný věci okolo? Nechápu na tom víc věcí. Nerozumím tomu, jak může trenér dopředu dělat analýzu šampionátu, který bude za 11 měsíců," vyjádřil se hokejový kanonýr. “Lojza bude vždycky Lojza, ostuda,” přidal se k němu další odchovanec Kladna Jiří Tlustý.

Do sporu se vložil Jágr

Alois Hadamczik se ale dočkal i jedné věhlasné podpory. Na jeho stranu se totiž přiklonil Jaromír Jágr, který poslal drsný vzkaz právě Voráčkovi a všem kritikům vedení hokejového svazu.

“Mnozí kritizují Lojzu Hadamczika a výkonný výbor za to, že se dlouho řeší budoucnost trenéra národního týmu. Ti kritici přitom nemají zdaleka všechny dostatečné informace k tomu, aby vedení českého hokeje kritizovali. Dnes už se moc nenosí, že nějaké rozhodování trvá dlouho, každý chce všechno řešit hned. V tomhle případě je ale důležité každý krok několikrát promyslet, než uděláte nějaké konečné rozhodnutí. Také vůbec nechápu, proč to někdo vyčítá jen Lojzovi, on je přeci jen jeden z jedenácti členů výboru, takže on sám nic rozhodnout nemůže, je to o výsledku 11 hlasů, to si fanoušci ani často neuvědomují a pak něco nepochopitelně hází na jednoho konkrétního člověka. MS 2024 v Praze bude pro český hokej ta nejdůležitější událost a vy si musíte být opravdu jistý, že vaše rozhodnutí o trenérském štábu je správné,” rozepsal se Jágr na sociálních sítích, který nezapomněl podotknout, že často podobné spory nekomentuje, ale nyní musel.

“Třeba zjistíte, že vaše volba nebyla správná, ale přesto musíte udělat to nejlepší rozhodnutí, o kterém jste přesvědčen a to není vždycky hned, přeci to nemůžete ušít horkou jehlou. Jste pak odpovědný za celý český hokej, za celou Českou republiku, za fanoušky, za výsledek,” dodal Jágr a přispěchal se vzkazem mířením přímo Jakubovi Voráčkovi, Jiřímu Tlustému a dalším kritikům.

“Pane Voráček a spol., za mě, než uděláte krok B, buď si stoprocentně jistí, že je lepší než krok A. Dvakrát měř a jednou řež. A hlavně trpělivost, není kam spěchat. Sportu zdar a hlavně respekt. Tohle zbrklé střílení slepejma nikomu nepomáhá,” dodal Jágr.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy