Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Spor celebrit kvůli Babišovi: Těhotná Farna burcuje demonstranty, Hejma na ně zaútočil

Zdroj: Facebook, Profimedia.cz
+ Dalších 66 fotografií
Hádky celebrit
Česko čeká další demonstrace proti premiérovi Andreji Babišovi (64) a ministryni spravedlnosti Marii Benešové (71). Podle spolku Milion chvilek pro demokracii se v úterý odehraje na pražském Václavském náměstí největší protest od sametové revoluce. Babiš budí vášně i mezi celebritami. Zatímco Ewa Farna (25) vyzývá všechny k boji proti zlu, podle někdejšího porotce ze SuperStar Ondřeje Hejmy (68) se nad sebou mají demonstranti zamyslet.

Přes 100 tisíc lidí se má sejít na Václavském náměstí, aby demonstrovali proti Andreji Babišovi a Marii Benešové. A lhostejné nezůstávají ani celebrity, snad ze všech nejvíc se do burcování protestujících opřela zpěvačka Ewa Farna (25)!

"Jsem holka, která vyrůstala v prostředí, kde se vždycky rozlišovalo, co je správné, a učili nás rozlišovat dobro od zla. Třeba tím, že nám říkali, že se nemá krást, podvádět a lhát. Ať

už se někdo dívá, nebo ne. Hodlám to učit i své děti a myslím si, že je to v dnešní době hodně těžký úkol, když naši přední představitelé dávají naprosto odstrašující příklad," říká Farna.

Zpěvačka, které se zanedlouho narodí první syn, by pro něj chtěla lepší budoucnost. "Dejme prosím najevo těm, kteří bezostyšně lžou, podvádějí a chybí jim morální páteř, že nám to není jedno a jejich činy sledujeme, že mají vůči nám, této krásné zemi zodpovědnost. Nezapomínejme na to, že k tomu, aby vyhrálo zlo, stačí lhostejní lidé," dodala Ewa.

Jenže každá mince má rub a líc. Svými slovy na to upozornil zpěvák a skladatel Ondřej Hejma. Někdejší porotce SuperStar si myslí, že demonstranti rovněž ovlivňují českou justici, jejíž nezávislost ale zároveň požadují. „Představte si toho vyšetřovatele, jak sedí doma, má ten fascikl, už je to jasné všechno, teď se má rozhodnout do zítřka a on neví a váhá, je to na něm, a když se podívá na ty demonstrace a představí si, že druhý den budou skandovat jeho jméno, tak to je veliké ovlivnění toho vyšetřování i toho případného soudu,“ rozohnil se Hejma v pořadu Podrženo, sečteno.

Spolek Milion chvilek pro demokracii, jehož mluvčím je aktivista a student Mikuláš Minář, protest propaguje jako největší vzedmutí odporu od časů sametové revoluce. Podle odhadů má přijít zhruba 100 tisíc lidí, v dubnu 2012 ale na demonstraci proti tehdejšímu ministrovi financí Miroslavu Kalouskovi dorazilo na Václavské náměstí 120 tisíc protestujících.

Zda bude odpůrců Babiše víc než těch, jimž se znelíbil Kalousek, se ukáže v úterý večer.

Související články

Další články