Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Spolupráce vzala za své i s přátelstvím: Miloš Zeman u Soukupa končí

Spolupráce vzala za své i s přátelstvím: Miloš Zeman u Soukupa končí
Zdroj: Facebook
+ Dalších 11 fotografií
konec
Spolupráce prezidenta Miloše Zemana (75) a Jaromíra Soukupa vzala za své. Šéf televize Barrandov se od hlavy státu veřejně distancoval příspěvkem na Facebooku, v němž jasně píše, že prezidentovi už nadále nehodlá dávat ve vysílání prostor. Z celého textu je jasné, že prostor už není ani pro přátelství těchto dvou mužů. Také končí pořad Týden s prezidentem, který vysílala TV Barrandov.

Jaromír Soukup na televizi Barrandov léta moderoval pořad Týden s prezidentem, v němž s Milošem Zemanem (75) vedl dlouhé rozhovory. Už příští týden však bude pořad nahrazen jiným programem. Soukup přidal na sociální síť příspěvek, který poukazuje na to, že spolupráce byla ukončena především kvůli odlišnostem v názorech.

Hlavním důvodem rozkolu je Helena Válková. „Každý máme své limity. A mým je, že odmítám dávat prostor lidem, kteří hájí vrahy. Urválek byl stejný vrah jako Eichmann. A pokud v tom nejsme s panem prezidentem zajedno, tak nevím, zda jsme schopni v něčem jiném spolu najít společnou řeč. Nechci, aby Česko řídili lidé, jako je paní Válková. Tohle je pro mě otázka principu,“ napsal Soukup na Facebooku.

"

Helena Válková v sedmdesátých letech napsala článek společně s prokurátorem Josefem Urválkem, který má na svědomí justiční vraždu Milady Horákové. A zatímco Jaromír Soukup si nepřeje, aby byla vůbec přítomna ve vládě, Zeman má, soudě dle Soukupova příspěvku, jiný názor.

Vyjádřil se Ovčáček

Konec pořadu Týden s prezidentem potvrdil také hradní mluvčí Jiří Ovčáček. "Při hodnocení uplynulého období jsem dospěl k závěru, že ve svém čase šlo o pořad, který byl pro diváky přínosem a měl své místo. Pokud jde o etapu od roku 2020 do roku 2023, kdy skončí druhé funkční období prezidenta republiky, situace je zcela odlišná," uvedl Ovčáček.

Vyjádření Jaromíra Soukupa

"Mrzí mě, že po třech letech, kdy jsem dával panu prezidentovi prostor k prezentaci jeho názorů a myšlenek, se rozhodl naši spolupráci ukončit. Jeho rozhodnutí ale plně respektuji a jako ředitel televize se podle něj zařídím. V rámci programového schématu se nám tak alespoň otevírá možnost pro nové pořady, jimiž bychom rádi oslovili mladší diváky, kteří jsou pro nás prioritou," uzavřel celou záležitost ředitel televize Barrandov Jaromír Soukup.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy