Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Spolupráce Novy a Českého slavíka bude pokračovat: Musíme stanovit pravidla proslovů, řekl ředitel ankety

Karel Janeček s partnerkou Lilií Khousnoutdinovou.
Zdroj: Martin Procházka / eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
Český slavík 21

Český slavík 21 se vrátil po čtyřech letech zpět. Mnoho lidí má ale na slavnostní udělování cen negativní názor, protože večer se neobešel bez kontroverzí. Ředitel Českého slavíka Jakub Horák nyní pro eXtra.cz prozradil, že televize Nova počítá se spoluprací s cenami a vyhlašováním i do budoucna.

Během slavnostního předávání cen Český slavík 21 se stalo hodně věcí, které způsobily pořádný rozruch. Hlavně pak proslov majitele ankety a miliardáře Karla Janečka, který se vyjádřil k očkování. „Prosím, nepodléhejme manipulacím a hrozným nátlakům. Nesmíme podlehnout tomu hroznému tlaku na očkování našich dětí proti nemoci, která je nijak neohrožuje. Nesmíme kvůli našim strachům připustit, abychom hazardovali s imunitou našich dětí, abychom hazardovali s jejich zdravím,“ prohlásil Janeček.

Další kontroverze přišla v momentě, kdy na pódium nastoupil rapper Řezník. Ten zcela otevřeně řekl, co si myslí o anketě Český slavík. Upřímně jsem měl velkou radost, když tahle anketa skončila, a doufal jsem, že už se nebude obnovovat. Česká pop music je už roky na úplném dnu, nekopíruje zahraniční trendy, a když si občas naladím v autě rádio, udělá se mi fyzicky zle,“ řekl rapper. „Tohle je takový žebříček toho, co poslouchají ženské 50 až 60 plus. U nás jsou šikovní progresivní umělci, ale ti v tomhle sále nesedí,“ ukončil svou řeč rapper a požádal diváky, aby už pro něj příště nehlasovali. Lidé v sále zůstali v šoku, stejně tak i moderátorská dvojice.

Nova projevila o spolupráci zájem

K samotnému večeru se vyjádřil i ředitel Českého slavíka Jakub Horák. Ten napřed uvedl, že ho mrzí negativní reakce na proslov Janečka, ale že je velmi rád, jak se lidé sžili s novým hlasovacím systémem. „Hlasoval třetí nejvyšší počet posluchačů v historii. Přenos ovládl z hlediska počtu diváků páteční večer, takže jako producent jsem spokojený,” prozradil pro eXtra.cz.

Zároveň se nechal slyšet, že Nova projevila zájem o spolupráci i v dalším roce, kdy má proběhnout jubilejní šedesátý ročník. „Zprodukovat anketu a vyrobit přenos stojí miliony korun, které my hradíme od sponzorů. Dodáváme Nově atraktivní obsah s vysokou sledovaností,” uvedl dále Horák.

S televizí však budou muset projednat nejen obchodní podmínky, ale hlavně obsah. „Musíme stanovit nějaká pravidla pro proslovy při předávání cen. Nemůžeme nikomu bránit v projevech společenské angažovanosti, ale během telefonátu s generální ředitelkou Novy jsme se shodli, že tomu dáme nějaký rámec,” uzavřel Jakub Horák.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy