Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Vše vyzvracela a pak jedla kremroli! Koukal popisuje, jak Gábina bojovala s anorexií a bulimií

Vše vyzvracela a pak jedla kremroli! Koukal popisuje, jak Gábina bojovala s anorexií a bulimií
Zdroj: youtube.com
+ Dalších 21 fotografií
Petr Koukal (32) se rozhodl, že do detailů popíše, jak jeho manželka Gábina bojovala s anorexií a bulimií. Případ biatlonistky Koukalové (28) má být varováním pro všechny mladé dívky, které nemají dobré stravovací návyky.

Petr Koukal a Gabriela Koukalová se rozhodli, že ukážou čtenářům, jakým peklem slavná biatlonistka procházela.

Oba spolu žijí od roku 2014. Tehdy Koukal začal pozorovat, že Gábina se chová nezvykle. "Gábina buď jedla hrozně málo, nebo se přecpávala. Večer si byla klidně schopná dát brambůrky a kremroli. Ale vypadala dobře, smála se, vždy se mi líbila," uvedl Koukal pro novou knihu, která o Gábině již brzy vyjde.

Jednoho dne Koukalová spolkla lžičku. Manželům to přišlo nejdříve velmi legrační. "Přišlo nám to nejprve komické. Dělali jsme si legraci, že z hladu už jí i příbory," uvedl manžel české sportovní hvězdy.

Jenže žádná legrace to nebyla. Gábina byla unavená, její tělo nefungovalo Jednoho dne se manželovi svěřila, co se s ní děje. "A najednou z ní tři hodiny lezl celý ten příběh. Já byl úplně v šoku. Dalšího půl roku se detaily jejích potíží rozkrývaly víc a víc," pohnutě vypráví Koukal.

Příběh jeho manželky má varovat všechny mladé dívky a sportovkyně. Gábina totiž bojovala s anorexií a bulimií. Za počátkem nemoci prý stál trenér juniorské reprezentace, který Gábině kdysi řekl, že je moc tlustá.

Gábina měla hlad a chuť jíst, ale bála se, že přibere a nebude dobrou závodnicí.

"Pořád v sobě měla zabudovaný pocit, že když nezhubne, nikdy nevyjede do těch kopců tak rychle, jak by měla. A protože to nechtěla s nikým sdílet, bylo to peklo i pro ni. Večer předtím všechno vyzvracela a v noci se potom tělo vzbudilo vysílením a potřebovalo do sebe nafutrovat všechno, co našlo," prozradil do knihy Petr Koukal

V roce 2015 našla konečně pomoc. Dostala se do rukou odborníka na anorexii Richarda Pflegera. Ten jí dokázal pomoci i po psychické stránce. Gábina pak byla velmi šťastná, že boj zvládla. A nakonec mohla vzniknout i legendární reklama na paštiky. Gabča se už jídla nebojí a je to dobře.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy