Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Společnost Huawei představila technologii 5G: Rychlejší internet, bezdrátové připojení i operace na dálku

Společnost Huawei představila technologii 5G: Rychlejší internet, bezdrátové připojení i operace na dálku
Zdroj:
5G technologie
Společnost Huawei dnes představila novinářům nové technologie spojené s 5G mobilní sítí. Přednáška proběhla formou virtuální prohlídky Galileo Hall v Šen-čenu, která je věnována právě 5G. Během této prohlídky čínská společnost představila některé novinky i benefity moderní komunikační technologie.

Většina světa v současnosti využívá sítě 4G, to se ale v následujících letech změní. Pomalu, ale jistě se začíná přecházet na technologii 5G, která má v současnosti 1,8 milionu uživatelů. Společnost Huawei si je dobře vědoma, že nová technologie je budoucností, a proto do ní investovala značnou částku.

5G je výrazně rychlejší než předchůdce

Během virtuální prohlídky Galileo Hall pak společnost představila řadu nových produktů, na kterých demonstrovala výhody moderní sítě. Hlavními devízami 5G je desetkrát větší přenosová rychlost a výrazně nižší doba odezvy oproti 4G. To demonstrovala průvodkyně na dvou smartphonech, každý byl přitom připojen k jiné síti.

Výhoda 5G technologie také spočívá ve vysokorozlišném videu. Huawei VR brýle jsou tak mnohem menší a lehčí, než byly ty předešlé. Nyní tak připomínají brýle proti slunci. Navíc jsou výrazně levnější, což zákazníci také zcela jistě ocení. Virtuální realita je stále více oblíbená a lze očekávat, že s technologií 5G akorát poroste.

Operace na dálku už není sci-fi

Výraznou změnou oproti 4G je pak bezdrátové připojení. To se netýká jen mobilních telefonů nebo zařízení na virtuální realitu, ale nejrůznějších průmyslových zařízení. Díky 5G sítím jsou v Číně dva doly, které mají plně automatizované těžební stroje.

Díky 5G technologiím je navíc možné automatizovat nejen stroje na výrobu, ale i na operaci. To se například hodí v místech, kde je pro doktora vysoké riziko nákazy. Jelikož operační zařízení pomocí 5G sítí přenáší detailní obraz a doba odezvy je minimální, lze provádět zákroky na dálku bez většího rizika.

Zabere mnohem méně místa

Společnost Huawei také představila 5G vysílače, které jsou mnohem menší a hlavně lehčí než stávající antény na 4G. Ty musely být montovány na střechu domů pomocí jeřábu, nyní ale stačí vzít krabici se zařízením o váze 28 kilogramů a vyvézt výtahem.

Zjednodušení doznalo i online vysílání, které dosud využívalo velkých dodávek, které převážely těžkou technologii. S 5G ale postačí kameramanovi krabička o hmotnosti 2,8 kilogramu, kterou dá do batohu a může vyrazit živě natáčet. Celkově je tak 5G technologie kompaktnější, praktičtější, rychlejší a také levnější, čímž si pravděpodobně v dohledné době podmaní svět.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy