Hamé je přední českou potravinářskou firmou, zabývající se výrobou trvanlivých i chlazených potravin, jejíž tradice sahá k 20. letům minulého století. Společnost udělala na dnešní dobu velmi odvážné rozhodnutí, které přednesl médiím její generální ředitel.

„Situace v Sýrii je tragická, je to zcela rozvrácená země plná utrpení. Přitom Sýrie patřila v regionu k relativně vyspělým a kulturním zemím se vzdělaným obyvatelstvem. Jestli si někdo zaslouží azyl a život v relativně bohaté a hlavně bezpečné zemi, jako je Česko, tak jsou to Syřané,“ uvedl generální ředitel Hamé Martin Štrupl.

„Vždy stojíme o lidi, kteří jsou ochotni a schopni dobře pracovat. A navíc si myslíme, že současnou migrační krizi v Evropě nezvládnou řešit jen vlády a politici, je to věcí nás všech a soukromé firmy mohou výrazně pomoci,“ napsal Štrupl.

Jak na takovou informaci zareagují Češi? Budou výrobky společnosti Hamé bojkotovány, nebo naopak získá tradiční firma ještě větší sympatie? To je otázka, na kterou si budeme muset chvíli počkat, alespoň do té doby, než se změny na trhu, pokud vůbec nějaké budou, projeví.

Napište nám váš názor do komentářů.