Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Společnost Google slaví narozeniny: Jmenovala se BackRub a začínala v garáži

Společnost Google slaví narozeniny: Jmenovala se BackRub a začínala v garáži
Zdroj: Google - Twitter.com
+ Další fotografie
narozeniny
Vyhledávač Google usnadňuje život milionům lidí po celém světě už dvaadvacet let. Právě na 4. září připadá vznik jedné z nejznámějších firem na planetě. Bez Googlu si už dnes neumíme představit běžný den - ať už vyhledáme informace, posíláme e-maily či hledáme konkrétní místo na mapě.

Za gigantem, jakým Google Inc. dnes je, stojí studenti americké Stanfordovy univerzity Sergey Brin a Larry Page. Ti v devadesátých letech přemýšleli, na čem zbohatnout, aby zajistili sobě i svým blízkým život jako v bavlnce. Jelikož to mladíkům pálilo, vymysleli byznys, díky kterému si sen o životě v bohatství záhy splnili.

Společnost Google vznikla v garáži

Když Sergey a Larry přemýšleli, co lidem nabídnout, po dlouhých úvahách se rozhodli vytvořit vyhledávač. Nejdřív ho pojmenovali BackRub, až později mu dali název Google, který je odvozen od slova „googol“, což je matematický termín pro číslo jedna, za kterým jsou stovky nul. Stejně jako Apple, i firma Google vznikla v garáži. Ta patřila kamarádce obou studentů Susan Wojcicové. Susan se poté stala první marketingovou ředitelkou společnosti Google a pod jejím vedením vznikla i první loga.

Bez Googlu ani ránu

Společnost Google Inc. je zaregistrována od 4. září 1998 a od té doby ušla obrovský kus cesty. Úspěchy ale slavila už krátce po svém založení. V prosinci 1998 zařadil časopis PC Magazine Google na svůj seznam sta nejlepších webů.

Po roce 2000 se začala rozšiřovat o další služby, které jsou dnes každodenní součástí životů milionů lidí na celém světě. V dubnu 2004 spustil vlastní e-mailovou službu Gmail, v únoru 2005 se zrodil mapový server Google Maps a v roce 2006 koupila společnost za 1,65 miliardy dolarů YouTube. Z Googlu se stal nejrozšířenější vyhledávač, který je vždy o krok napřed. Google je zaměřen nejen na vyhledávání slov, ale i frází.

Práce v Google je splněný sen

Společnost je proslulá i svými kancelářemi. Google si svých zaměstnanců váží a dělá všechno pro to, aby se v práci cítili pohodlně. Důraz klade na jejich odpočinek a dostatek soukromí. Lidé, kteří pro Google pracují, si tedy ani nepřipadají jako v práci, nýbrž v příjemné odpočinkové zóně. Během pauzy si zaměstnanci mohou jít zahrát kulečník, složit puzzle nebo zapařit nějakou tu hru na obří obrazovce.

Vznik společnosti Google tak nejenže udělal ze dvou studentů miliardáře, ale umožnil i stovkám zaměstnanců po celém světě vykonávat práci snů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy