Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Spojili síly, aby vypátrali ztracenou Míšu! Policie však o jejich pomoc nestála!

+ Dalších 32 fotografií
Zorganizovaná skupina dobrovolných pátračů po ztracené Míše narazila, když nabídla pomoc s případem. Ústečák Lukáš Puc zorganizoval na Facebooku skupinu, která se měla vydat pátrat po Míše Muzikářové. Ta se mu ale poněkud rozrostla, a tak se obrátil na policii o pomoc s organizací. Ta se od věci však distancovala.

S propagací celé akce pomáhala bývalá herečka Michaela Kudláčková. Díky tomu se skupina poměrně rozrostla, a když přesáhla dvacet členů, kteří byli ochotni zúčastnit se pátrací akce, obrátil se Puc na policii s prosbou o pomoc s organizací.

Ten policii o akci informoval již v počátcích organizace, aby se poradil o postupu pátrání. Na sobotní akci pak žádal o doprovod. Jeho žádost však byla zamítnuta. Policejní mluvčí Ústeckého kraje Hyšplerová však uvedla, že vedení policie nemělo žádné informace o plánované akci. Pravděpodobně policista, se kterým Puc komunikoval, sám vyhodnotil situaci a smetl ji ze stolu.

Hyšplerová dále uvedla, že se organizátoři měli okamžitě obrátit na vedoucího speciálního týmu, který skupinou osloven také nebyl. Jeho jméno však nebylo nikde uvedeno. Policie mohla mít k zamítnutí pomoci s akcí své důvody. Danou lokalitu již prohledala několikrát kriminálka v čele se zkušeným odborníkem Martinem Charvátem. Ten podle všeho však naopak snahu dobrovolníků ocenil.

Ti se sešli v sobotu na Střižovickém vrchu a po ztracené Michaele pátrali bez policejního doprovodu. „Ve finále ze mě a z ostatních lidí udělali blbečka. Proč, to nedokážu pochopit. Dělal jsem to z dobrého zájmu, ale asi jsem si ukousl příliš velké sousto,“ poznamenal Lukáš Puc pro Lidovky.cz

Související články

Další články