Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Splnila si sen: Dívka s Downovým syndromem drtí se svou písní internet

Mladá Kanaďanka Madison Tevlin se narodila s Downovým syndromem a neměla kvůli tomu nikdy zpívat. Ona ale chtěla. A to tak moc, že natočila tuhle píseň, kterou v současnou chvíli zhlédlo přes šest miliónů lidí po celém světě.

Znáte to přísloví: Neříkej, že něco nejde, protože se vždy může najít někdo, kdo dokáže, že to jde, a budeš za blbce? Tak přesně tohle platí v případě úžasné Madison Tevlin.

Madison je dvanáct let a narodila se s Downovým syndromem, tedy genetickou vadou, která se mimo jiné projevuje mentální retardací. IQ takto postižených lidí obvykle dosahuje 25–50 bodů.

Dívka, která je původem z Kanady, odmalička poslouchala, že díky svému postižení se nebude schopná naučit nikdy zpívat, protože lidé s Downovým syndromem mají výrazně ztížený hlasový projev. Jenže Madison se rozhodla, že nic není nemožné. A jak sama ve videu uvádí, jde také o to, inspirovat ostatní.

Za pomoci svých blízkých tak natrénovala píseň All of Me, jejímž autorem je zpěvák John Legend. Ten ji dokonce sám umístil na svůj Twitter. Video se začalo po internetu šířit neuvěřitelnou rychlostí a je z něj hit, který na YouTube vidělo už přes šest milionů lidí!

"Smyslem bylo ukázat, že člověk s Downovým syndromem dokáže neuvěřitelné věci, a také korigovat některé existující mýty o lidech s postižením,“ řekl pro BBC otec dívky Matthew Tevlin.

Madison samozřejmě nezpívá jako profesionální zpěvačka a je znát, že jí zpěv dá hodně práce. Přesto dokázala něco, o čem se všichni domnívali, že je v podstatě nemožné. A za to jí patří velké uznání.

Mohlo by vás zajímat

Další články