Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Splněný sen: První firma v Česku ruší pracovní dobu a zavádí neomezenou dovolenou

Ondřej Vlček je generální ředitel české softwarové firmy Avast.
Zdroj: profimedia.cz
novinka
Během pandemie koronaviru si spousta lidí zvykla pracovat z domu. Některým tzv. home office začal vyhovovat natolik, že by mu dali přednost i poté, co se vše vrátí do původních kolejí. Mezi zaměstnanci se najdou ale i takoví, kteří práci z domova příliš nefandí. Ondřej Vlček (43), generální ředitel české softwarové firmy Avast, ruší pracovní dobu s tím, že práce odkudkoli znamená vyšší kvalitu. Uvedl to pro iDNES.cz.

Jako v mnoha firmách, tak i kanceláře softwarové firmy Avast zejí prázdnotou a už to tak do jisté míry zůstane. Společnost zavádí nový koncept práce, lidé mohou pracovat odkudkoliv, píše iDNES.cz.

Ředitel největší antivirové firmy na světě, která má zhruba dva tisíce zaměstnanců, se rozhodl zrušit pracovní dobu. "Ověřili jsme si, že to jde a je to lepší, protože lidé jsou spokojenější," říká.

Ondřej Vlček je generální ředitel české softwarové firmy Avast. V roce 2000 absolvoval ČVUT v Praze a v roce 2015 Stanford Executive Program na Stanford University.

K novinkám patří rovněž neomezená dovolená nebo zaměstnanecké akcie. "Nově udělené zaměstnanecké akcie mají hodnotu přes 700 milionů korun," pokračuje Vlček s tím, že jeho zaměstnanci si tak budou moct lépe organizovat volný čas nebo se přestěhovat, kamkoliv budou chtít.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy