Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Splněný sen Jakuba Štáfka: Oblékl oranžový mundúr Pražských služeb a stal se metařem

Jakuba Štáfka znáte jako úspěšného herce, scenáristu, režiséra a nově jako nebojácného boxera. To, že mu nechybí odvaha a rád zkouší nové věci, opět potvrdil. Kývl totiž na nabídku Pražských služeb, aby si vyzkoušel práci metaře. Jakub neváhal, oblékl oranžový mundúr a vyrazil do centra metropole bojovat za jeho čistotu a pořádek.

Jakubova směna začala seznámením s kolegyní Marcelou, která svého spolupracovníka okamžitě zaškolila, ale jelikož nejnovější člen úklidové čety vypadal značně nedočkavě, velice rychle se přešlo do akce.

Popelařina byla můj sen

Brzy jsme také zjistili příčinu Jakubova nadšení, neboť se nám svěřil, že si vždy chtěl vyzkoušet popelařinu a v mládí měl dokonce svůj speciální systém, kterým z domu vyvážel plnou popelnici. Ze začátku hrál Jakub pomyslné druhé housle, což obnášelo ruční sbírání odpadků, které do zametacího stroje nepatří. Ani ne po pěti minutách ale zazněla věta „Už si chci vyzkoušet Gluttona,“ a tak po krátkém přemlouvání i prošení proběhla výměna a Jakub si vzal do své – tentokrát ne filmové – režie elektrický vysavač.

V Pražských službách má Štáfek dveře otevřené

Stejně jako za kamerou mu to ale šlo více než dobře a velice rychle si osvojil tři nejdůleži­tější aspekty při práci s Gluttonem, jimiž jsou obezřetnost, pečlivost a rychlost. Pochvalu ostatně sklidil také od své kolegyně Marcely – ta by Jakuba prý okamžitě brala jako svého parťáka. O třešničku na dortu se pak postarala skupina turistů, která Jakubovi z ničeho nic začala pomáhat s úklidem chodníku. Kamerám a případné slávě se holt odolává jen těžko. A protože se Jakubovi v oranžovém munduru moc líbilo, je možné, že to nebyla jeho poslední směna v Pražských službách.

Související články

Další články