Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Špinavé a potrhané obálky: Senioři popisují, v jakém stavu dostali předvolební roušky od vlády

Obálky s rouškami přichází pootevřené i potrhané.
Zdroj: archiv Aja X
+ Dalších 6 fotografií
REALITA
Vláda se rozhodla těsně před krajskými volbami spasit občany starší šedesáti let a každému z nich doručit pět roušek a jeden respirátor gratis. Stav obálek s dárkem je podle čtenářů eXtra.cz tristní. Podívejte se také do fotogalerie na to, v jakém stavu obálky lidem přichází.

Špinavé a vlhké obálky

Najdou se sice tací, kteří píší, že jim obálky dorazily v pořádku a bez porušení, jiní ale popisují téměř hororové příběhy.

„Dnes to přišlo mojí matce, obálka otevřená a špinavá jak od prasete. Vytáhl jsem roušku a zůstala mi v ruce gumička, druhá rouška gumičku neměla vůbec. Již jsem dál nepokračoval a hodil to celé do popelnice, protože jak znám matku, tak by si tam našila provázek a stejně by ty ichtyly pochválila, jak myslí na důchodce. Tuto nesmyslnou akci by měl někdo odskákat,“ reaguje Tomáš.

„Také nám přišly domů roušky, a to v takovém stavu, že si myslím, že odesilatel usiluje o dřívější odchod seniorů z pozemského života. Obálka byla umolousaná, vlhká a napůl otevřená. Nevím tedy, kdo to balil, ale dát to babičce na ústa, tak by mě mohli obvinit, že usiluji o její zdraví, ne-li o život,“ napsala do naší diskuse Oli.

Senioři se obálek zbavují

„Hodila jsem to do koše,“ píše Mirka, zatímco jiní upozorňují, že svým seniorním rodinným příslušníkům zakázali možná kontaminované roušky od vlády používat.

„Obálky nejsou sterilní. Roušky volně v obálce, ani nezabalené. A našemu dědovi jsou stejně malé, takže je to fuk,“ informuje Lůca.

Strach z bakterií od vlády

Dostala jsem to v pomačkané obálce. Roušky pro nás seniory jsou vážně nehygienicky zabalené, nevím, kolik v nich je virů a bakterií, asi zůstanou v šuplíku a nosit je nebudu. Mě si nekoupí,“ rozhodla se Blanka.

„Až je dostanu, vrátím je, odkud přišly,“ má jasno Vlasta.

Kritika nápadu

„Kdysi jsem pracoval na poště, tak si dovedu živě představit, jak ti brigádníci s rouškami zacházejí. Že si je nasazují a potom šup do obálky a když něco upadne na zem, tak se to přece nevyhodí. Důchodci jsou dle vlády nejvíce ohroženi, ale distribuce ochranných prostředků pro ně je zcela nedůstojná,“ tvrdí Pavel.

„Cena za dopravu je vyšší než cena těch obyčejných roušek a nekvalitního respirátoru,“ domnívá se Jiří.

„I Číňan z AliExpressu zabalí tohle lépe,“ dodal k tomu trefně čtenář Jakub.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy