Victoria (41), Mel B. (40), Mel C. (41), Emma (39) a Geri (42), jejich jména patří k 90. létům stejně jako lacláče, Backstreet Boys nebo skřipečky ve vlasech. Dodnes patří mezi nejúspěšnější skupiny konce minulého století a například podle BBC jde o nejúspěšnější dívčí skupinu všech dob.

Skupina byla založena v roce 1994 a hned od začátku svého startu atakovala žebříčky hitparád po celém světě. Jejich „Wannabe“ se prakticky přes noc stalo hitem a jen na YouTube jej dodnes vidělo přes 100 milionů lidí.

Netrvalo ale dlouho a holky si šly po krku, proto už v roce 1998, v době, kdy byly na vrcholu, skupinu opustila Geri Halliwell, aby se věnovala své sólové kariéře. Se zbytkem to pak bylo jak na houpačce, jednou koncertovaly, podruhé si dávaly pauzu kvůli těhotenství.

Nakonec se rozpadly v roce 1999, aby v roce 2007 ohlásily comeback i s Halliwell. Natočily pár nových písniček, které vydaly na albu společně se svými nejlepšími hity. Dokonce vyrazily i na turné a o tom, že na popularitě neztratily, svědčí fakt, že první koncert byl vyprodaný za 38 sekund. Nakonec odehrály 47 koncertů, poptávka totiž byla veliká, a to jich původně plánovaly jen 11.

Dohromady se daly opět v roce 2012, a to proto, aby společně vystoupily na ceremoniálu k olympiádě v Londýně. Málem se ale nesešly, protože Victoria dělala drahoty a se Spice Girls už vystupovat nechtěla, je přeci uznávaná návrhářka.

Jak se zasloužilé maminy za těch dvacet let změnily? Na to se podívejte do galerie.