Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Spekulace o zdravotním stavu prezidenta: Má vážné problémy s játry, říká Stehlíková. Hrad ji zažaluje

Stehlíková: Zeman má problémy s játry. Hrad jí zažaluje
Zdroj: Profimedia.cz
Spekulace

Jaký je zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana (77), o tom spekuluje veřejnost i politici již delší dobu. Václav Klaus naznačil, že má prezident problémy s játry. Svůj názor na věc řekla i exministryně pro lidská práva a národnostní menšiny a psychiatrička Džamila Stehlíková, podle níž se prezident dostal do nemocnice kvůli „metabolickému rozvratu v rámci alkoholické jaterní cirhózy”. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček uvedl, že je Zeman v pořádku a že Stehlíkovou kvůli jejím kontroverzním výrokům zažaluje. 

Spekulací ohledně zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana se vyrojilo opět mnoho. Přitom ještě ve středu ráno mluvčí Hradu Jiří Ovčáček uvedl na Twitteru, že je prezident v pořádku a v pátek půjde k volbám do poslanecké sněmovny.

Bývalý prezident Václav Klaus však ve středu naznačil, že má Zeman problémy s játry. „Každé mále dítě ví, že má určitě vážné zdravotní problémy, které souvisí s jeho stylem života, s tou skleničkou na straně jedné a s tou cigaretkou na straně druhé,” uvedl pro rádio Impuls.

Podle Stehlíkové měl Zeman náběh na delirium

Svou prognózu si nenechala pro sebe ani psychiatrička a bývalá ministryně pro lidská práva a národnostní menšiny Džamila Stehlíková. Podle ní byl Zeman ve dnech 14. až 22. září v nemocnici hospitalizován kvůli metabolickému rozvratu v rámci alkoholické jaterní cirhózy.

„Pro objasnění uplynulých týdnů je třeba několik odborných lékařských termínů: podle anamnézy (z osobních kontaktů s panem prezidentem staršího data a nedávných informací od kolegů) lze předpokládat, že důvodem hospitalizace byl metabolický rozvrat v rámci alkoholické jaterní cirhózy. Infuzní léčba ve vojenské nemocnici zažehnala metabolický rozvrat, ale abstinence od alkoholu v průběhu osmidenní hospitalizace vedla k náběhu na delirium tremens. Dobu pobytu prezidenta v nemocnici mohla prodloužit mj. právě léčba počínajícího deliria,“ napsala na svůj blog Stehlíková.

Hrad Stehlíkovou zažaluje

Mluvčí Hradu Ovčáček plánuje Stehlíkovou za tyto spekulace zažalovat a se stížností plánuje jít i za Českou lékařskou komorou. „Autoři a šiřitelé těchto spekulací a dezinformací jsou vedeni politickým aktivismem, snahou o vlastní zviditelnění a často také nenávistí k prezidentu republiky. Džamila Stehlíková, která dříve působila jako ministryně pro lidská práva, by více než jiní měla znát a ctít hranice etického jednání,” uvedl v prohlášení. Dodal také, že svůj názor formulovala na základě informací z médií a drbů.

Džamila Stehlíková si toto Ovčáčkovo vyjádření nenechala líbit a na svém Twitteru zareagovala následovně: „Ovčáček mi vyhrožuje slovníkem komunistických monstrprocesů vedených v 50. letech za pravdu o Zemanovi.”

Související články

Další články