Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Spěchala pro svoje dcery do školy, už tam ale nikdy nedorazila. Učitelku španělštiny zabil v Londýně terorista

+ Dalších 19 fotografií
Britské úřady potvrdily první civilní oběť masakru v Londýně. Na Westminsterském mostě našla smrt Aysha Frade, učitelka španělštiny, která spěchala vyzvednout svoje děti do školy. Nikdy už je ale nespatří.

První obětí masakru v Londýně je učitelka španělštiny Aysha Frade (43) ze Španělska. V Londýně žila se svým manželem z Portugalska a učila španělštinu na škole DLD College. Ve středu spěchala pro svoje dvě dcery (8, 11) do školy, tam už ale nedorazila. Na Westminsterském mostě do ní najel útočník autem značky Hyundai. Na příběh upozornil Daily Mail.

Útok má už 4 oběti. Spolu s učitelkou zemřel ještě padesátiletý muž, jehož totožnost zatím není známa. Dalších 7 lidí je i nadále v kritickém stavu, takže je možné, že obětí bude ještě víc. Rodina tragicky zesnulé Ayshy z Galicie už je na cestě do Londýna.

Obětí útoku v Londýně je také 48letý policista, který byl členem ochranky parlamentu, Keith Palmer Poté, co útočník najel do lidí na mostě, policistu ubodal. Palmer se neměl jak bránit, protože byl neozbrojený. Měl právě po službě a byl na cestě domů.

"Znal jsem Keitha 25 let. Sloužili jsme spolu v královském dělostřelectvu, než se z něj stal policista. Byl to báječný člověk a přítel. Zlomilo mi to srdce. Statečný muž," řekl o něm konzervativní poslanec James Cleverly. Ve čtvrtek v 9:33 si Britové připomněli památku obětí minutou ticha.

Související články

Další články