Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

SPD zahájila kampaň: Hymnu jim nazpíval Petr Kolář a po krajích budou rozvážet potraviny

SPD zahájila kampaň: Hymnu jim nazpíval Petr Kolář a po krajích budou rozvážet potraviny
Zdroj: profimedia
volby

Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) zahájilo na pražské Letné kampaň před podzimními sněmovními volbami. Krajská města bude objíždět s jarmarkem, na kterém budou tuzemští producenti nabízet své potraviny. Po menších městech bude jezdit kamion nazvaný SPďák. Předseda hnutí Tomio Okamura (49) řekl, že součástí kampaně bude petice za zachování české koruny jako měny. Na mítinku představila strana také novou hymnu, kterou pro ni nazpíval zpěvák Petr Kolář (54).

Dnes 15. července se konal mítink SPD, na němž strana představila kampaň před podzimními sněmovními volbami. Pochlubili se také novou hymnou, kterou pro ně nazpíval český popový a rockový pěvák Petr Kolář.

Rozpočet na kampaň podle Tomia Okamury nyní dosahuje přes 50 milionů korun, může být až 60 milionů korun. Za úspěch by předseda považoval, pokud by strana dosáhla vyššího volebního výsledku než v minulých sněmovních volbách před čtyřmi lety. Tehdy získala 10,64 procenta hlasů a skončila čtvrtá za ANO, ODS a Piráty. V poslední době volební modely SPD přisuzují zhruba od osmi do 12,5 procenta.

SPD nechce spolupracovat s Piráty

Strana by se také ráda podílela na sestavení vlády. „Ideální situace by byla, aby SPD bylo jazýčkem na misce vah při sestavování vlády, protože bychom byli rádi součástí vlády,” řekl novinářům Okamura. Kvůli rozdílným programům ale nechce spolupracovat s Piráty. „Uděláme všechno pro to, aby ve vládě nebyli,” dodal Okamura.

Jedničkou v Praze bude Josef Nerušil, člen Rady Českého rozhlasu a zaměstnanec pražského arcibiskupství. Podle serveru Seznam Zprávy Nerušil spravuje sociální sítě kardinála Dominika Duky a má na starosti i sociální sítě arcibiskupství. V Pardubickém kraji povede kandidátku bývalý diplomat a ministr, dřívější člen ČSSD Jaroslav Bašta. Podle serveru ihned.cz ho do čela kandidátky postavilo vedení strany přes nesouhlas poslance a krajského předsedy Jiřího Kohoutka. Další bývalý člen sociální demokracie Jaroslav Foldyna bude stát v čele kandidátky v Ústeckém kraji.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy