Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Špatný vtip na Středozemním moři: Cestujícím na potápějícím se trajektu hrozí utopení nebo uhoření!

Podle záchranných složek se jedná o složitou situaci, záchranu komplikuje
požár, vítr a velké vlny.
Zdroj: koláž archiv
+ Další fotografie

Pravidelná linka trajektu Norman Atlantic z Řecka do Itálie se dnes ráno ve Středozemním moři stala pastí pro bezmála pět set lidí na palubě, kdy na lodi začalo hořet v jedné z garáží a loď se zároveň začala potápět.

Vyděšení cestující, mezi nimiž je 411 pasažérů a 55 členů posádky, dokonce volají o záchranu do řecké televize, kde popisují, jak nemají volbu žádné záchrany, horní paluba, kde čekají na vrtulníky, již začíná být od ohně rozpálená, a přes ni se zase zachránit nemohou, neboť moře je ledové.

U trajektu operují záchranné složky Itálie, Řecka a Albánie, podle kterých se jedná o jednu z nejkompliko­vanějších pomocí na moři, vlny jsou příliš vysoké a situaci navíc komplikuje silný vítr. Naštěstí ale zatím nejsou hlášeny žádné oběti ani zranění, ovšem není jisté, zda někdo z pasažérů nepřepadl přes palubu.

Moc šancí by ve studené vodě neměl.

V bezpečí je prozatím jen třetina lidí, ostatní stále ještě čekají od šesté hodiny ranní, kdy požár vypukl, na záchranu. Není ale vyloučeno, že oheň na trajektu bude mít tragickou dohru, neboť počasí se začíná zhoršovat, potápějící se a hořící loď je navíc volně unášena proudem směrem k Albánii.

Související články

Další články