Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Špatné zprávy z nemocnice: Se ženou uštknutou mambou to vypadá bledě!

Mamba zelená
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
Jméno jedovatého hada mamby zelené nebylo nikdy v minulosti skloňováno jako v posledních dnech. Had byl po uniknutí z klece nalezen živý, byť herpetologové zpočátku tvrdili, že bude na 90 % mrtvý. Kdo na tom ale není dobře, je žena, již mamba uštkla. Ve velmi vážném stavu leží pořád v nemocnici.

Nutno připomenout, že majitelka držela jedovatého hadanevyhovujících podmínkách a dokonce nelegálně. Ten z klece unikl a následně byl nalezen v sousedství. Před tím ji ale uštknul a žena byla převezena do nemocnice. „Žena je stále ve velmi vážném stavu. Prodělala mimo jiné i zástavu oběhu, to nemělo ale přímou souvislost s uštknutím,“ uvedl pro eXtra.cz mluvčí Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Filip Brož.

„Uštknutí od mamby je nebezpečné, ale když se dostavíte včas, řešitelné to je. Řešit to umíme. Za 30 let jsme zaznamenali 200 uštknutí jedovatým hadem a všichni pacienti přežili. Protijed zabral. Žena má ale úplně jiné zdravotní problémy, které nemůžeme specifikovat,“ pokračuje.

„Zdravotní komplikace způsobené uštknutím a problémy, které měla žena před tím, se vzájemně příliš neovlivňují. Jen některé,“ dodal Brož. Žena tedy i nadále zůstává v nemocnici a je pořád v kómatu. Jak dlouho ještě, to nikdo neví.

Související články

Další články