Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Špatné zprávy: První Češi si přivezli jako památku z dovolené koronavirus, situace se zhoršuje

Špatné zprávy: První Češi si přivezli jako památku z dovolené koronavirus, situace se zhoršuje
Zdroj: Youtube
+ Dalších 5 fotografií
covid-19
Většina Čechů se z pandemie koronaviru rychle otřepala a strach téměř vymizel. Na začátku července vzali první čeští turisté útokem Chorvatsko. Situace v přímořských destinacích se ale začíná zhoršovat. Přibývá nakažených a už se dokonce objevili i Češi, kteří si z letní dovolené přivezli nemilý suvenýr v podobě koronaviru.

Nejenom Češi vzali začátkem léta útokem destinace jako Chorvatsko, Řecko nebo Bulharsko. Navzdory pandemii koronaviru vyrazili i s rodinami na letní dovolenou, která se ale nemusí vyplatit.

Situace v Chorvatsku se začíná zhoršovat. Podle chorvatského deníku Dnevnik.hr přibývá nakažených a od pondělí mají začít platit nová hygienická nařízení. Turisté se zatím mohou bez roušky pohybovat po plážích a v resortech či hotelech.

Od pondělí si ale budou muset nasadit roušku v prostředcích hromadné dopravy a obchodech. Někteří Češi si z dovolené již přivezli nepříjemný suvenýr. "Již jsme zaregistrovali první případy nákazy u osob, které se vrátily z dovolené," řekla serveru Lidovky.cz Gabriela Štěpanyová, mluvčí ministerstva zdravotnictví s tím, že nic bližšího neuvedla.

Odborníci na covid-19 ale varují před různými mutacemi koronaviru, které nemají stejnou sílu. Podle jejich výzkumů je většina sice slabá, ale čas od času se objeví agresivní kmen. To jsme mohli koneckonců pozorovat v Itálii, která byla epicentrem nákazy v Evropě nebo v New Yorku, kde byla situace nejvážnější. Právě obavy z toho, že by turisté mohli zavléct domů nějakou agresivní mutaci viru, teď narůstají.

Související články

Další články