Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Špatné zprávy pro Davida Ratha: Soud ho uznal vinným v druhé části kauzy a zvýšil mu trest

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 9 fotografií
vězení
Středočeský krajský soud v pátek prodloužil Davidu Rathovi sedmiletý trest o další rok. Někdejší politik byl shledán vinným v takzvané druhé větvi jeho korupční kauzy. Tresty byly na osm let, v tomto případě tedy o dva roky, navýšeny i manželům Kottovým.

Stejně jako v první části kauzy, i ve druhé hraje prim ústřední trojice David Rath, bývalá ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Kottová a její manžel Petr Kott. Obžalovaní jsou podle soudu vinni ve všech bodech, vinu však stále popírají.

Státní zástupce soudu navrhl, aby byl Rathův trest zvýšen o dva a půl roku. Žalobce je s rozhodnutím spokojen, doufal ale ve vyšší tresty a přemýšlí, že podá odvolání. Délka uložených trestů podle něj mohla být ovlivněna délkou řízení. Rath by si tak měl místo sedmi let odsedět osm.

Rathův advokát Adam Černý považuje trest za likvidační. „Jedenáctiletý trest pro doktora Ratha mi připadá i vzhledem k vyčíslené škodě nepřiměřený,“ řekl po vynesení rozsudku, proti kterému se hodlá odvolat.

Související články

Další články