Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Špatné zprávy pro Daru Rolins a Pavla Nedvěda: Méďovi hrozí až 8 let vězení

Pavel Nedvěd se měl dostat do potyčky.
Zdroj: Profimedia, se souhlasem D. Rolins, koláž eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií
Vězení

Takhle si svou kariéru zřejmě nepředstavoval. Bývalý viceprezident fotbalového klubu Juventus Pavel Nedvěd (50) byl spolu s dalšími vysoce postavenými lidmi vyhozen za údajné falšování účetnictví a na konci března začne soud. V něm se rozhodne, zda bude s někdejším vedením italského klubu zahájen proces, jak píše iSport.

Celá správní rada italského fotbalového klubu Juventus Turín v listopadu minulého roku náhle rezignovala. Odchod se týkal i prezidenta klubu Andrey Agnelliho a viceprezidenta a bývalého hráče Juventusu Pavla Nedvěda. Důvodem rezignace bylo podle informací webu Gazzetta dello Sport podezření z falšování účetnictví. Z celé situace jistě nemá ani trochu radost Nedvědova partnerka Dara Rolins.

Za falšování mu hrozí až 8 let

Dne 27. března započne soudný den, v němž se rozhodne, zda bude na vedení vznesena obžaloba a zda bude následně zahájen proces. Podle webu iSport hrozí Nedvědovi klidně až osm let vězení.

Za falšování účetnictví může totiž obviněný dostat od 3 do 8 let vězení, za falešnou fakturaci 18 měsíců až 6 let, za nepravdivá sdělení o obchodech 1 rok až 6 let, za podvodná prohlášení 2 roky až 4,5 roku a za maření činnosti dozorových orgánů 1 až 4 roky.

Nejasnosti v klubovém účetnictví

Vedení Juventusu bylo před rezignací pod tlakem, a to kvůli nejasnostem v klubovém účetnictví. Za sezonu 2021/2022 vykázali rekordní ztrátu přes 254 milionů eur (což je více než 6 miliard korun, pozn. red.). Představitelé turínského celku jsou podezřelí, že v letech 2018 až 2020 si z přestupů fotbalistů brali protiprávní provize a investorům vykazovali falešné zisky.

Od října 2022 byli viceprezident Pavel Nedvěd, prezident Andrea Agnelli a dalších třináct funkcionářů vyšetřováni. Už loni ale obvinily italské úřady vedení Juventusu, ale v dubnu tohoto roku byli všichni zproštěni viny.

Promotéři Clashe odtajnili další porci bizáru: Sumo zápas, dívčí řežba, kontroverzní Laduška i velké překvapení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy