Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Špatná zpráva od Vojtěcha: Některé zákazy na Karvinsku musí kvůli horníkům pokračovat

Špatná zpráva od Vojtěcha: Některé zákazy na Karvinsku musí kvůli horníkům pokračovat
Zdroj: reprofoto ČT24
+ Další 4 fotografie
rozvolnění
Češi už se nemohou dočkat čtvrté vlny rozvolňování opatření, která nastane už v pondělí. Jenomže Karvinsko částečně ostrouhá. Kvůli ohnisku nákazy v Dole Darkov nebude uvolnění opatření oproti zbytku země kompletní. V neděli to na mimořádné tiskové konferenci oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (nestr. za ANO).

Karvinsko v pondělí ostrouhá, čtvrtá vlna rozvolnění tam proběhne v omezeném režimu. Lidé nadále nebudou moct na návštěvy do nemocnic a sociálních zařízení. Povoleny zatím nebudou ani akce nad 100 osob.

Na mimořádném brífinku to oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch Jeho resort tak reaguje na vývoj počtu případů nákazy koronavirem v tamějším Dole Darkov. Ten totiž stále roste, infikovaných už je 212.

"154 jsou zaměstnanci, z toho 6 pendlerů polské národnosti, 54 jsou pozitivní rodinné kontakty," prohlásil Vojtěch s tím, že se nakazili rovněž čtyři zaměstnanci z jiných dolů.

Stav nebezpečí?

Nové mimořádné opatření se týká celého okresu Karviná Hejtman Moravskoslezského kraje také může vyhlásit stav nebezpečí, což by otevřelo cestu k dalším bezpečnostním nařízením.

"Myslíme si, že je to na místě právě vzhledem k té epidemiologické situaci, která není úplně příznivá. Uvidíme, jak se bude vyvíjet," uzavřel Vojtěch.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy