Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Špatná kritika pro komedii Chlap na střídačku? Do kin přišly desítky tisíc diváků

Zdroj: Bohemia MP
+ Dalších 8 fotografií
Kritika
Komediální snímek Chlap na střídačku vyvolal na poli české filmové kritiky pořádný rozruch. Film režiséra Petra Zahrádky v čele s hlavním hrdinou v podání Jiřího Langmajera byl většinově odsuzován a recenzenti na něm nenechali nit suchou. Ovšem diváci jejich mínění značně vyvracejí, protože plné kinosály dokazují opak.

Nový komediální snímek režiséra Petra Zahrádky byl kritiky velmi odsuzován. Chlap na střídačku nesklízel moc dobré recenze, jenže podle ohromné návštěvnosti v kinech je jasné, že se většina z nich mýlila. Během několika dní vyrazilo na komedii do kina přes 80 tisíc diváků.

Část kritiků, ale i diváci po zhlédnutí snímku pochopili záměr tvůrců a dokázali ocenit jeho žánrové ocenění a originalitu, která jej odlišuje od šedé masy desítek českých rádoby komedií a jde tak trochu proti tomuto trendu.

„Nestydatost a nejhlubší filmařské dno,“ zaznívalo v hodnocení. Nicméně proti tomu se pak ozvali jiní, kteří na film hleděli jinou optikou a dokázali tak pochopit značnou nadsázku snímku, který rozhodně nechtěl odrážet realitu a nastavovat zrcadla. Například často přísný kritik Kamil Fila označil film ve svém video pořadu (Za)biják za situační crazy komedii a čistou filmovou fantazii: „Tenhle film se vyhýbá jakémukoli stereotypu, možná úplně náhodně, ale vyhne se tomu, což je tím pádem osvěžující. Ten film je čistá hra, která vás překvapuje další scénou, čím to bude horší, bláznivější, vyvolává jednoduchý smích, navíc je to dobře zahraný. Tenhle film se vrací se do sféry čistý komedie, která nemá žádný nároky nám něco vysvětlovat o tom, jak se máme chovat,“ uvedl ve svém komentáři.

V hlavních rolích se objevuje Jiří Langmajer, Ivana Chýlková a Lucie Žáková. Možná právě proto je zájem diváků tak enormní. Jak popsal stávající výsledky divácké návštěvnosti web Kinomaniak.cz, jde o výsledek, který film řadí do TOP 30 největších českých „otevíráků“ a v pohodě strčí do kapsy většinu zahraničních hitů poslední doby.

Související články

Další články