Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

ŠPATNÁ DIAGNÓZA: Lékař jí tvrdil, že má alergii. Nakonec to ale byla smrtelná nemoc!

Lékař si myslel, že je Jessica jen přetažená a má alergii. Všechno bylo
ale úplně jinak.
Zdroj: profimedia.cz
Na svoji zkušenost s lékařem Jessica DeCristofaro (28) z Miami snad nikdy nezapomene. Trápil ji velký kašel, ale on ji odbyl s tím, že jde jenom o alergii. Ve skutečnosti žena měla mnohem horší nemoc.

Jessica začala mít záchvaty kašle. Když šla k doktorovi, tak jí předepsal jen nějaké léky a tvrdil, že má alergii. Žena šla domů a víc to neřešila. Jenže kašel se nezlepšoval a přidaly se ještě obrovské bolesti a únava. Bolelo ji ucho, nos i průdušky. Lékař jí ale jen doporučil, aby se tolik nepřepínala a naučila se odpočívat. Nikdo jí neudělal žádné testy.

Jenže její bolesti začaly být nesnesitelné, a tak Jessica skončila na pohotovosti. Tam jí konečně vzali krev a udělali rozbor. A lékaři jí sdělili zdrcující diagnózu. Jessica měla rakovinu.

Smrtelná nemoc se navíc rozšířila do celého těla, protože měla čtvrtý stupeň Hodgkinova lymfomu. „Měla jsem bolesti tři roky a lékař to nebral vážně. Podle mě si myslel, že jsem moc mladá na to, abych měla rakovinu. Já jsem ale tušila, že to bude něco zlého. Když mi řekli, že mám rakovinu, byli v šoku všichni moji známí. Já ale ne, tušila jsem to,“ vysvětluje Jessica.

Dokonce si pár měsíců předtím nahmatala bulku. Ale lékař ji ubezpečil, že se nic neděje a jde jen o cystu. Lékaři v nemocnici byli překvapení, že lékař na nemoc nepřišel a Jessice se kvůli němu rakovina rozšířila. „Pokud máte pocit, že je s vaším tělem něco špatně, a lékař vám tvrdí, že jste v pořádku, seberte se a jděte k jinému lékaři. Kdybych to udělala, mohlo to dopadnout všechno jinak,“ řekla Američanka.

Ta okamžitě podstoupila chemoterapie a nakonec se ukázalo, že léčba je úspěšná a Jessica rakovinu poráží. Jenže rakovina se za pár měsíců zase vrátila a žena si celým kolotočem musela projít znova. Američanka je ale optimistická a věří, že se s ní zase popere a vyhraje. Začala dokonce psát knihu s názvem: Rakovino, mluv se mnou. Chce tak povzbudit všechny lidi, kteří trpí touto zákeřnou nemocí, aby se vzchopili a neztráceli naději.

Související články

Další články