Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Sparťan Krejčí brutálně sejmul protihráče. Takovou prasárnu bych já nikdy neudělal, říká Řepka

Ladislav Krejčí mladší tvrdě fauluje Tomáše Solila z Pardubic.
Zdroj: profimedia.cz
Fotbal
Ladislav Krejčí mladší je nepochybně velkým talentem českého fotbalu a pro Spartu je obrovským příslibem do budoucna. Jednadvacetiletý fotbalista ale také platí za pořádně horkou hlavu, což dokázal i ve včerejším utkání s Pardubicemi. V 85. minutě se totiž za rozhodnutého stavu nechal vyloučit za brutální zákrok, za který by se nemusel stydět ani Karlos Vémola. Do fotbalu to ale nepatří a chování mladého hráče odsoudil i jeho vlastní kouč Václav Kotal.

Běžela 85. minuta a Sparta vedla 2:0 nad Pardubicemi. Pražský klub si už jen hlídal výsledek, když v půli hřiště došlo na souboj Ladislava Krejčího mladšího s Tomášem Solilem. Pardubický hráč se snažil ze vzduchu sklepnout míč a v momentě, kdy si zrovna nedával pozor, přišel zákeřný zákrok. Krejčí ve výskoku napálil Solila loktem do hlavy, který okamžitě v bolestech spadl na zem.

Rozhodčí ihned vytasil žlutou kartu, všem u televize ale bylo jasné, že musí přijít červená. Tušil to i Krejčí, kterého nikterak nepřekvapilo, když sudí Denev šel překontrolovat zákrok na popud videorozhodčího k monitoru. Tam nad ničím dlouho nepřemýšlel a podle očekávání přišla červená. Žádné protesty ze strany sparťanů, všem bylo jasné, že tenhle faul byl daleko za hranou.

Měl by mít víc pokory

Zákrok neuniknul ani sparťanské legendě Tomáši Řepkovi (46), ke kterému bývá mladý Krejčí neustále přirovnáván. "Pochopím, že každej hráč může mít někdy blikanec, znám to sám, ale co udělal včera, to pro mě bylo za čáru a co já si pamatuju, tak zákeřný fauly na hlavu jsem si nedovolil, takže srovnání se mnou není úplně na místě," napsal Řepka na Instagramu.

Bývalý řízný fotbalista si také všímá Krejčího chování, kdy se obránce často pouští do slovních potyček s mnohem staršími a zkušenějšími protihráči. "Chovat se na hřišti až takhle sebevědomě navíc můžete až s nějakou vybudovanou pozicí. Myslím si, že v jeho věku by měl mít víc pokory. Zatím tak moc nedokázal," všímá si internacionál.

Oslabuje mužstvo

Nebylo to přitom poprvé, kdy mladý obránce nevybíravě zremploval svého soupeře. Podobných blikanců už předvedl spoustu, naposledy když byl po právu vyloučen v domácím utkání Evropské ligy s Lille. Krejčí tak častými fauly mnohdy zbytečně oslabuje svůj tým, čehož si je vědom i sparťanský trenér Václav Kotal. Ten také zákrok svého svěřence hned po zápase odsoudil.

„Láďa faulu po zápase okamžitě litoval. To ale přišlo pozdě. On si musí uvědomit, že svými zákroky oslabuje mužstvo. A to je největší problém. Bohužel to není první vyloučení. Jeho faul byl opravdu nepříjemný," čertil se trenér Kotal. A má svatou pravdu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy