Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Španělsko prodlužuje nouzový stav: Výrazně se zvýšil počet úmrtí na koronavirus

Španělsko prodlužuje nouzový stav: Výrazně se zvýšil počet úmrtí na koronavirus
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
stav nouze
Španělsko eviduje rychlý nárůst úmrtí těch, kteří onemocněli novým typem koronaviru. Během několika posledních dnů se počet mrtvých pohyboval v nízkých číslech, ale po uvolnění některých opatření prudce vzrostl během 24 hodin. Nouzový stav proto prodloužili o dalších 14 dnů. Upozornil na to web The Sun.

Prodlužování nouzového stavu o dva týdny se koná už počtvrté a tentokrát by měl skončit až 24. května. Ve Španělsku nákaze koronavirem podlehlo více než 25 tisíc lidí a od 14. března je přístup do země naprosto uzavřen. Současný stav nouze měl skončit v sobotu o půlnoci.

Vyšší počet úmrtí za den

Situace se zlepšovala a denně evidovali nízký počet úmrtí, tedy pod 200. V pondělí to bylo 164, v úterý nákaze podlehlo 185 lidí, ale během středy zemřelo 244 pacientů. Španělská vláda věří, že uvolnění některých opatření nemá na nárůst čísel žádný vliv. Povolili například, aby si lidé mohli jít ven zasportovat.

Pedro Sanchez, premiér země, uvedl, že potřebují ještě pár týdnů ponechat omezení, aby zajistili, že budou lidé zdraví. Země chtěla postupně otevírat zahrádky restaurací a barů, povolit práci například kadeřníkům a otevřít i malé obchody. A to vše od 11. května. Současný nárůst úmrtí však vše zbrzdí.

Španělé jsou daleko za USA

Španělsko má přes 250 tisíc nakažených a počet lidí, kteří v souvislosti s onemocněním covid-19 zemřeli, se blíží ke 26 tisícům. Celosvětově se nákaza koronavirem objevila u více než 3 830 000 lidí, blíží se tedy ke čtyřem milionům. Největší část tvoří USA, země sčítá zhruba 1 263 000 nakažených a více než 74 tisíc mrtvých. Španělsko je opravdu daleko za Spojenými státy.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy