Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Špalková ze Stínů v mlze: Hrát po boku své dcery bylo náročné, říká

Stíny v mlze: Petra Špalková si zahrála po boku své dcery
Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Další fotografie
Stíny v mlze

Na obrazovkách České televize odstartoval nový kriminální seriál Stíny v mlze, odehrávající se v Ostravě a jejím okolí. Detektivové v něm řeší nejdrsnější případy, ale také své složité osobní životy. Ústřední dvojice vyšetřovatelů se ujali Jiří Vyorálek (47) a Petra Špalková (46), která si v krimisérii zahrála po boku své dcery.


Dvanáctidílná krimisérie Stíny v mlze se po premiérovém díle, odvysílaném v pondělí 3. ledna, dočkala velmi kladných ohlasů. Seriál, který se odehrává v Ostravě a jejím okolí, představil kriminalistku Magdu Malou v podání Petry Špalkové a jejího nového parťáka Martina Černého ztvárněného Jiřím Vyorálkem. Společně vyšetřují kriminální případy z nevšedních míst, silné příběhové linky budou zároveň sledovat osobní životy vyšetřovatelů. Magda musí skloubit časově i psychicky náročnou práci policistky se starostí o rodinu a malou dceru.

Martin přišel do Ostravy, aby neztratil kontakt se svým dospívajícím synem, který se do nového bydliště přestěhoval se svou matkou, Martinovou dnes už bývalou ženou. Počáteční drobná rivalita mezi Magdou a Martinem pozvolna přeroste ve vzájemné sympatie a respekt. Oba ale netuší, že Magdu už nějakou dobu sleduje nedávno propuštěný vězeň Hrbek, který realizuje důmyslný plán, aby se jí pomstil za své dřívější dopadení

Jak jsme již výše uvedli, v novém seriálu hraje Špalková po boku Anděly Tiché, která je její dcerou v seriálu i ve skutečném životě. V rozhovoru pro tvguru.cz se herečka mimo jiné rozpovídala o tom, jaké to bylo zahrát si se svým dítětem a natáčet během koronaviru.

Žádná idylka to nebyla

"Práce s vlastní dcerou byla náročná i krásná dohromady. Přestože ostravská produkce i všichni ze štábu dělali vše pro to, abychom to mohly zvládnout co nejelegantněji a bez nervů, byla tam ještě spousta momentů, které byly náročné a vysilující. Taky si uvědomte, že jsme vše točili v době první, druhé a třetí vlny koronaviru, takže žádná idylka se nekonala," řekla herečka, známá například z filmů Smradi či Václav.

Dále dodala, že měla velkou radost z toho, jak si Andělka padla do noty s Jaroslavem Pleslem (47), který v seriálu ztvárnil jejího tátu. "Byli si blízcí humorem a jistou poťouchlostí, byli jak dva spiklenci," dodala.

Špalková a kriminálky

Petra Špalková hrála v krimiseriálech zatím jen epizodně. Role kriminalistky ve Stínech v mlze je tak její první velkou postavou v tomto žánru. Jaký má sama herečka ke kriminálkám vztah? "Já mám dobré kriminálky ráda a ráda se na ně i dívám. Dívám se ráda na dobré filmy, žánr pro mě není určující. Když má hloubku, přesah, téma a jistý odpich, metaforu… a režii… a herecké výkony… tak to si s radostí smlsnu," prozradila představitelky Magdy Malé.

Druhý díl seriálu Stíny v mlze uvidíte již dnes večer ve 20:10 v České televizi.

Související články

Další články