Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Soutěžící v MasterChefovi se museli poprat s venkovní výzvou: Pekli rohlíky a mleli mouku!

Zdroj: Se souhlasem TV Nova
+ Další 3 fotografie
MasterChef 2021

Oblíbená kulinářská show MasterChef má za sebou další díl. Soutěžící se tentokrát vydali na statek, kde je čekala první venkovní „dožínková” výzva. Museli vytvořit jídla inspirovaná kuchyní našich babiček a dědečků. 

Televize Nova odvysílala další díl pořadu MasterChef. Tentokrát byli soutěžící rozděleni do dvou týmů a měli za úkol vytvořit pokrmy na dožínkové slavnosti, nebo zkrátka to, co vařili naše babičky a dědečkové. „Dojmy ze začátku jsou super a je to takové uvolněné,” nechal se slyšet účastník a hudební skladatel Jakub.

Sami museli umlít mouku

Právě Jakub se stal spolu s Marošem kapitány dvou týmů. „V dnešní výzvě se bude vařit tradičně a od základů,” zvážněl jeden z moderátorů, když se snažil soutěžící lehce vyděsit. „Suroviny k vaření si z části vytvoříte sami,” dodal a většina zkameněla. První úkol byl totiž umlít vlastní mouku. Nakonec o kousek v této výzvě vyhrál tým červených, jehož kapitánem byl Maroš.

V další výzvě musely týmy od základů vytvořit játrové knedlíčky, drůbeží vývar a péct pivní rohlíky. Tým červených měl čerstvé bylinky, protože vyhrál předchozí výzvu, a to byla značná výhoda. „Nechceme žádné tvrdé ping pongové míčky,” žertoval další z moderátorů a narážel na přípravu domácích játrových knedlíčků.

Moderátoři poté ochutnali jeden játrový knedlíček a podle chuti rozhodli, že vyhraje znovu tým červených. Knedlíčky byly podle poroty lépe dochucené.

Pekli tradiční koláčky

Další výzva představovala krásně rožněné kuře. Vítězný tým měl opět výhodu, že nemusel sám otáčet na grilu. „Na dožínkové tabuli nesmí chybět ani tradiční dožínkové koláčky,” řekl porotce a šéfkuchař Přemek Forejt (34). Takže kromě kuřete s pivní omáčkou měli za úkol soutěžící vytvořit i polévku s játrovými knedlíčky a pivními rohlíky a koláčky s náplní.

Výsledné menu musely dát oba týmy ochutnat místním, kteří zhodnotili, která varianta od jakého týmu byla lepší. Celkovou výzvu nakonec vyhrál znovu tým červených a byl tak osvobozen od vyřazování. Kdo z modrého týmu, v němž se nachází třeba Kristýna či Petr vypadne se však dozví diváci až v dalším díle.

Související články

Další články