Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Soutěž krásy a TOP 20 dívek: O korunku se poperou i Veronica Biasiol i Péťa z Love Islandu

+ Dalších 21 fotografií

Hledání nové královny krásy Miss Czech Republic 2024 je již v plném proudu. O korunku se nyní uchází celkem 20 dívek, které ředitelka soutěže Taťána Makarenko představila na tiskové konferenci, na níž nechyběla ani redakce eXtra.cz. Nadále pokračuje influencerka Veronica Biasiol či Péťa Beníšková z Love Islandu. Jak vypadají zbývající dívky a podle čeho porota posuzuje? 

"Bylo to letos opravdu těžké. Těch dívek bylo kvalitních mnoho, za což jsem samozřejmě šťastná, ale poté rozhodují malé nuance. Za mě je ten letošní výběr velmi různorodý. Mně se vždycky líbí diverzita, protože za mě je ženská krása hodně subjektivní záležitost," rozpovídala se ředitelka prestižní soutěže krásy Miss Czech Republic Taťána Makarenko v rozhovoru pro eXtra.cz, který nám poskytla v rámci tiskové konference k představení TOP 20 dívek letošního ročníku.

Dvacítku představených dívek čeká ještě několikaměsíční cesta za korunkou krásy, která vyvrcholí velkolepým finále 11. května 2024. Do té doby dívky čekají soustředění, různé challenge a eliminování. Letos si tuto cestu projde i známá influencerka Veronica Biasiol či dvě účastnice reality show Love Island!


Jak by měla královna krásy vypadat?

Jak by taková královna krásy měla vypadat? "Nejde úplně říct návod. Neexistuje příručka, jak vyhrát miss. Ale jsou samozřejmě nějaká kritéria, která vnímáme my, obyčejní smrtelníci, ale i odborná porota. Například, že miss by měla být sympatická, měla by umět mluvit, být dobrá řečnice. Měla by chtít být vidět, být veřejně známou osobou. Aby neměla stres z toho, že ji natáčí kamera nebo že dává nějaké rozhovory. Aby chtěla být tou vizibilní osobou, která chce reprezentovat Českou republiky s grácií. Takže za mě určitě osoba, která se vidí v tomto směru. Poté samozřejmě půvabnost, krása, která je neodmyslitelně spjatá se soutěží miss, protože první, na co se podíváme, je logicky obličej," rozpovídala se Taťána Makarenko, která promluvila i o tom, že dnes už nejsou překážkou tetování či plastické operace, jak si můžete přehrát v náhledovém videu.


O kritice kvůli účasti známých tváří

Poté, co organizace zveřejnila dívky, které se letos rozhodly zabojovat o korunku a mezi nimiž se objevily právě už velmi známé tváře, se na organizaci snesla vlna kritiky. Lidé podotýkali, že šanci by měly dostat především ty dívky, které jsou zatím "showbyznysem" nepoznamenané – i k tomu se Taťána Makarenko vyjádřila.

"Každá kritika může být i přínosná. Je potřeba si uvědomit, že slečny jsou mladé a hledají možnosti, jak se projevit a kde se projevit, nějakou platformu, která jim dává smysl, čímž Miss Czech Republic pro ně asi je, a myslí si, že jim to přinese další pozitiva, aktiva, práci a další důvody, u kterých vidí, že jim soutěž může pomoci, tak já to vidím absolutně jako plus," říká ředitelka soutěže. V galerii se můžete podívat na celou dvacítku postupujících dívek.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy