Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Sousedé vzpomínají na Luďka Munzara (†85): Koho z rodiny nejvíce miloval?

Zdroj: Showpix.cz/Mapy.cz
+ Dalších 29 fotografií
SVĚDECTVÍ
Na někoho v posledních deseti letech možná mohl působit jako mrzout, sousedé z pražských Modřan, kde bydlel, ale na jednoho z posledních hereckých velikánů Luďka Munzara (†85) vzpomínají s láskou. "Vždycky, když tehdy ještě malou vnučku Aničku (17) chodil vyzvedávat do školky, úplně se rozjařil. Byl pozorný dědeček. A i k úplně cizím lidem se choval hezky!" tvrdí lidé, kteří ho v místě bydliště mohli potkávat. Ale vnučku Aničku prý miloval jako nejcennější poklad.

"Podle mě ani moc mrzout nebyl, spíš byl pořád zadumaný, nad něčím stále přemýšlel, tak na někoho mohl působit nepřístupně. Sama jsem ale zažila, jak moc milý člověk pan Munzar byl. Odvážila jsem se ho zastavit a říci mu, jak ho mám s paní Hlaváčovou moc ráda. Trošku se ošíval, skoro jako by studem, ale byl velmi milý a nakonec jsme si moc pěkně popovídali. A od té doby si mě pamatoval a vždycky mě mile pozdravil,“ řekla eXtra.cz jedna ze sousedek. A rozhodně s podobnou zkušeností nebyla sama.

Další si vybavuje, jak Luďka Munzara potkávala u školky, kam chodil vyzvedávat vnučku. „Vždycky, když už byl s ní, se úplně rozzářil. Bylo vidět, jak ji miluje. Byl strašně pozorný, jeho chování bylo opravdu hrozně láskyplné,“ prozradila nám další modřanská obyvatelka.

Místní si ho pamatují také kvůli jeho létání, o němž moc rád mluvil.

V Modřanech žil desítky let. Vilu ve staré části obce poměrně nedávno zrekonstruoval a dávno před svým odchodem ji přepsal na dceru Báru, která v ní také žije a nyní na ni padá veškerá péče o maminku Janu Hlaváčovou, jež trpí Parkinsonovou chorobou.

Související články

Další články