Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Šourající se Luděk Sobota (79) po letech ve společnosti: Penzi tráví v izolaci, stáří ho už nebaví

+ Další 4 fotografie

Populární herec a komik Luděk Sobota (79) v posledních letech příliš nevyhledává společnost ostatních lidí. Stačí mu manželka, zahrada a něco na psaní a čtení. Souvisí to asi i s problematickým pohybem. Sám sebe dokonce označuje za „pomalého dědouška“. Co řekl v rozhovoru pro eXtra.cz?

Luděk Sobota: Nechodím rád mezi lidi

Věhlasný komik Luděk Sobota jako by vylezl z pomyslné „nory“, v níž se straní lidí, a ukázal se po dlouhé době ve společnosti. Přišel totiž na premiéru filmu Jan Žižka.

„Režisér je můj kamarád a pak jsem zvědavý na film,“ řekl na kameru eXtra.cz.

Dlouho se nikde neobjevil mezi přáteli na akcích, takže vidět ho byla vzácná příležitost. „Nikam ani nechci. Mezi lidi rád nechodím. Jsem introvert. Nikdy jsem to netajil. Říkal jsem to, ale nikdo si toho nevšímal a nevěřil tomu,“ přidala s úsměvem stárnoucí herecká hvězda.

„Většinou jsem na zahradě. Hodně píšu a čtu,“ vysvětlil pak, kde tráví svůj volný čas.

„Ale hrajeme představení v divadle Semafor, máme zájezdové představení a je tu i nabídka na film,“ upozorňuje raději jeho žena Adriana Sobotová, aby to nevypadalo, že kariéru úplně pověsil na hřebík.

Stáří už ho nebaví

Sobota redakci eXtra.cz už před čtyřmi měsíci naznačil, že ani na zájezdy se už mu moc nechce jezdit. „Vážně nemocný nejsem, ale už to není ono. Nejradši bych se vším sekl. Chvílemi mě to tu už opravdu nebaví. Ale chvílemi jo,“ sdělil našemu redaktorovi.

Stáří je vážně hrozný. Proto se mi u posledního filmu, který jsem natáčel, líbí název: Stáří není pro sraby. Ten je výstižný. Chodím jenom na procházky, pomaloučku jako dědoušek, jsem pán v letech. A pak ještě občas zajdu k manželce do baru, který si otevřela, jinak už vůbec nikam,“ uvedl v květnu.

Musím přiznat, že v poslední době mě to stárnutí nějak otravuje. Vůbec nechápu, jak třeba Květa Fialová tvrdila, že stárnutí je krásné. Občas si ráno nemůžu navléct ani ponožky, prozradil zase letos na jaře webu iDnes.cz.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy