Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Soukromý tryskáč, luxusní auto i krásné děti: Jak si žije Tomáš Satoranský

Tomáš s ženou Annou si festival užili.
Zdroj: HerminaPress
+ Dalších 5 fotografií
Sport

Sport je dřina a víme to. Tomáš Satoranský se stal už potřetí nejvýdělečnějším sportovcem v Čechách. Tento rok byl pro českého basketbalistu velice náročný. Teď chce už jen klid a stabilitu, kterou nachází u své manželky a dětí. Redakce eXtra.cz vám přináší náhled do luxusního života nejlépe placeného sportovce Česka. 

Kdo je skutečně znalým fanouškem sportu, toho asi nepřekvapí, že Tomáš Satoranský je opět nejvýdělečnější sportovec Česka. Na to, že nevyhledává spolupráce a odešel od jednoho z nejbohatších klubů na světě, je jeho výdělek za rok i přesto markantní. Smlouva na deset milionů dolarů ročně z něho dělá krále nejlépe placených sportovců Česka.

Život v luxusu

Ač by se zdálo, že Tomáš patří spíše ke skromným případům, životu v přepychu se rozhodně nebrání. Jezdí v luxusním Audi, létá v soukromém tryskáči a nedivili bychom se, kdyby do jeho sbírky patřila i vlastní jachta. Ze všeho nejvíc však miluje svou rodinu a klidný život v jejím kruhu. Český sportovec je už dvojnásobným tatínkem a na svém Instagramu postuje s dětmi roztomilé fotky. Po jeho boku stojí manželka Anna Maurerová, která je také vášnivou sportovkyní. Hrála basketbal dvanáct let, takže má představu, v čem se Tomáš pohybuje.

Roční markantní výdělek

Celková částka, kterou si sportem dokáže vydělat za rok, je přibližně 242 milionů korun. ​Mezi jeho velké úspěchy a zásluhy pro český sport můžeme zařadit, že jako kapitán dovedl naši reprezentaci na olympiádu do Tokia, což se českým basketbalistům loni povedlo po více než čtyřiceti letech. Skromně vystupující český basketbalista za sebou od loňského roku v žebříčku nechává plejádu fotbalistů a hokejistů.

Na první příčce se udržel proto, že mu doběhl tříletý kontrakt na 30 milionů dolarů. Další peníze už ale z Ameriky nepřitečou, protože letos zámořskou basketbalovou ligu NBA opustil a po šesti letech se vrací do Barcelony. "Do Barcelony nastoupí také Satoranského reprezentační kolega Jan Veselý, který s klubem podepsal tříletou smlouvu. Ten se na žebříčku umístil na 14. místě s ročním výdělkem 75 milionů korun," uvedl web cc.cz.

Návrat do levnější ligy

Český sportovec promluvil o tom, jak se těší na velký návrat do Barcelony. "Já jsem hrozně nadšený, že se vracím tam, kam si myslím, že moje hra patří, a kde jsem se vždy cítil nejvíc komfortně, takže my jsme rádi, my Španělsko milujeme, spolu jsme tam vlastně strávili 5 let, takže je to takový návrat do druhého domova," popisuje Tomáš pro eXtra.cz.

Důvodem, proč se rozhodl z NBA odejít, je, že dává přednost rodině a jisté stabilitě, kterou teď docela postrádal. Na roky v NBA ale určitě rád vzpomíná. "Samozřejmě jak najednou máte děti, tak to pak bylo strašně hektické pro rodinu, časté stěhování, a já jsem rád, že budeme mít alespoň trošku stabilitu v tom Španělsku a že to vlastně pomůže všemu kolem," svěřil se v rozhovoru pro eXtra.cz v Karlových Varech.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy