Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Tragicky zesnulý Petr Kellner si potrpěl na soukromí: Svůj dům rovnou nechal zmizet z mapy

Petr Kellner si uměl zařídit, aby se jeho dům na internetu ukazoval jen některým.
Zdroj: Profimedia.cz, Google Mapy, Seznam.cz/Mapy.cz
+ Dalších 11 fotografií
ZAJÍMAVOST
Miliardář Petr Kellner (†56) žil na krásném místě v Dolním Podkozí, což je malebná obec nedaleko Prahy, vzdálená od centrály PPF sotva sedmadvacet minut jízdy. Aby mu nedávno nákladně postavený luxusní dům někdo zbytečně neprohlížel, dokázal si zajistit jeho vymazání z českých map.

Petr Kellner skryl svůj dům

Seznam Mapy při najetí na adresu domu Petra Kellnera a jeho manželky ukážou při průchodu ulicí v režimu Panorama (na Google mapách jde o režim Street View) jen rozmazaný obraz.

Jen když se člověk od nemovitosti tragicky zesnulého obchodníka hodně oddálí, uvidí maximálně tak průčelí, z druhé strany okno.

Vila ze Sám doma dopadla stejně

Na Google mapách si ale podnikatel nic takového nezařídil, a tak ty ukazují jeho dům v celé kráse.

Americká firma přitom podobným požadavkům někdy vychází vstříc. Například vyhověla majitelům domu v obci Winnetka ve státě Illinois. Ve filmu Sám doma totiž patřil rodině McCallisterových, malý Kevin v něm (interiér se ale točil ve studiu) bránil bydliště před lupiči.

Kvůli popularitě filmu se potom před domem objevovala celá procesí fanoušků a nástroj Street View jim vydatně pomáhal v hledání. Na žádost majitelů proto Google později přistoupil k tomu, že se místo už v jeho službě nezobrazuje.

Nemovitosti Petra Kellnera

Petr Kellner měl velké množství nemovitostí. Když byl ale v Česku, převážně bydlel v Dolním Podkozí. Tam vlastnil i 85 pozemků. Do jeho majetku spadala také unikátní a oceňovaná vila ve Vraném nad Vltavou od architekta Josefa Pleskota (měl ji napůl s exmanželkou).

Se současnou ženou vlastnil kromě bydliště také vilu na Hanspaulce, jejíž cena se odhaduje na 250 milionů korun. Měl i byty a neokázalé domky v Praze a okolí. Na dovolenou jezdil miliardář do svého srubu v Alpách, domu v Katalánsku či vily na Barbadosu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy